MAN TGX navštíví mateřské školky a vánoční trhy

20 prosince 2014, 19:48

Tradiční vánoční tahač MAN opět vyrazil na turné, které potrvá až do Štědrého dne. Zastavuje v mnohých mateřských školkách, dětských nemocnicích, SOS vesničkách a na vánočních trzích po celém Bavorsku. Slavnostně vyzdobený tahač MAN TGX s návěsem rozváží pro potěšení dětí drobné dárečky – medové perníčky a plyšová lvíčata.

Jezdit s vánočním kamionem je jednou z nejoblíbenějších dobrovolných činností zaměstnanců MAN. Jedním z nich je také inženýr Georg Haselberger, pracovník vývoje, který absolvoval za volantem vánoční soupravy etapu z Mnichova do Reichertsheimu u Mühldorfu am Inn. Poté ho vystřídali kolegové, aby s vánoční soupravou navštívili celou řadu dalších menších měst a vesnic v Bavorsku.

Učni z MAN Truck & Bus v Mnichově strávili tři týdny montáží svátečního osvětlení na soupravu. Návěs je vyzdobený 200 m dlouhým světelným řetězem s kontury loga MAN na masce tahače zvýrazňuje 250 LED diod.

Do svátečního livreje je oděný celý tahač MAN TGX s motorem o maximálním výkonu 480 k a pohonem MAN HydroDrive. To je záruka, že se i v období adventu, kdy dokáže být počasí proměnlivé, dostane vždy a za všech okolností na místa kde je očekáván. Systém MAN HydroDrive v případě potřeby aktivuje řidič jedoucího vozu stiskem tlačítka na přístrojové desce. V ten okamžik se vánoční tahač stane plněpohonným vozidlem což se velmi příznivě projeví na jízdních vlastnostech soupravy za ztížených adhezních podmínek, například při jízdě či manévrování na sněhu.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!