Automobilový průmysl pod napětím

25 února 2021, 13:43

Neuplyne den bez dalších mediálních zpráv o elektrifikaci automobilového průmyslu, nových modelech elektrických vozidel, příležitostech a výzvách souvisejících s elektromobilitou.

V prosinci 2020 představila Evropská komise strategii pro udržitelnou a inteligentní mobilitu spolu s akčním plánem skládajícím se z několika desítek iniciativ, na kterých se bude pracovat v nejbližších letech. Tato strategie si klade za cíl podpořit ekologickou a digitální transformaci a zvýšit odolnost dopravního systému EU vůči budoucím krizím. Podle plánů Komise bude do roku 2030 na evropských silnicích minimálně 30 milionů vozidel bez emisí a v roce 2050 budou téměř všechny osobní automobily, dodávky, autobusy a nová nákladní vozidla bez emisí. Plány jsou ambiciózní a na jejich podporu budou přijata opatření na evropské úrovni.

Transformace na klimaticky neutrální motorizaci spočívá v mnoha konkurenčních technologiích, které přibližují dosažení předpokládaných cílů. Proces transformace musí být také proveditelný pro průmysl a bezpečný pro jeho zaměstnance. Kromě elektromobility a vozidel s palivovými články by měly svou roli nadále hrát i spalovací motory a hybridy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!