MAN partnerem turné německé rockové hvězdy

29 ledna 2015, 18:35

Peter Maffay odstartoval 15. ledna 2015 koncertem v Hamburku své nové turné po Německu. Hvězda německé rockové scény společně se svojí kapelou absolvuje za měsíc řadu 19 vystoupení v největších halách po celé zemi a MAN přitom poskytuje kompletní logistiku.

Třináct silničních souprav s tahači MAN TGX má na starosti transport rozměrných částí konstrukce pódia a technického zázemí (kompletní scéna má hmotnost 65 t). Šest z nasazených tahačů se vyznačuje pozoruhodným designem. Jde o fantasticky pomalované kabiny – výsledek mezinárodní designérské soutěže, jejíž účastníci měli za úkol vytvořit pojízdná umělecká díla na základě inspirace některou z písní z nového alba Petera Maffaye.

Pointou bylo nalézt toho designéra, který dokáže na kabině tahače MAN TGX nejlepším způsobem interpretovat text písně z CD Petera Maffaye „Wenn das so ist“ (Když je to tak).

Tým zodpovědný za organizaci přepravy nemůže nechat nic na náhodě. „Turné je extrémně náročné a časový harmonogram pořádně našponovaný,“ vysvětluje Peter Maffay. „Proto absolutně nevyhnutelně potřebujeme pro transport spolehlivou techniku. V tomto případě byl naší první volbou MAN. Navíc tetované tahače jsou skutečným tahákem. Taková umělecká díla není možné vidět na dálnicích každý den.“

Výkonná vozidla s originálním designem poskytují řidičům všestranný komfort: Vysokou vnitřní výšku kabiny, pohodlná lůžka a celou řadu odkládacích prostorů jak pro zavazadla, tak pro věci osobní potřeby.

Podle Petera Maffaye by se řidiči měli cítit komfortně i při tak velké pracovní zátěži. „Spí ve vozidlech, ale musí být každý den fit. Proto je dobře vybavená, klimatizovaná, kabina velkým přínosem.“

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!