MAN: Úspěšné vystoupení na Rally Dakar 2015

29 ledna 2015, 18:27

Letošní ročník nejtěžší automobilové soutěže na světě, DAKAR 2015, které se účastní též posádky s těžkými nákladními vozidly, dokončili piloti speciálů MAN v první desítce ve své kategorii.

Třicátý šestý ročník slavné soutěže Dakar, celkově, a sedmý ročník konaný na jihoamerickém kontinentu, ve dnech 4. 1. až 17. 1. 2015 přinesl opět souboje v nichž si závodní posádky i servisní zázemí společně s technikou sáhly až na dno svých fyzických i morálních sil.

Tisíce kilometrů přesunů a rychlostních zkoušek ve velmi těžkém terénu komplikovaném navíc nadmořskou výškou mnohdy sahající nad hodnoty nejvyšších horských pásem v Evropě dokonale prověřily schopnost a životnost techniky podávat špičkový výkon v extrémních podmínkách.

Ve velmi těžké konkurenci kategorie „Truck“ se ani letos neztratily speciály MAN holandského týmu Euro/VEKA MAN Rally Team za volanty s piloty Alešem Lopraisem a Marcelem van Vlietem.

Posádka Aleše Lopraise obsadila v konečném zúčtování čtvrté místo v kategorii. Jako jediná dokázala narušit hegemonii vítězných soupeřů, když se vklínila těsně pod stupně vítězů mezi čtyři vozy vítězného konkurenčního týmu. Výborný výsledek podtrhl Aleš Loprais etapovým vítězstvím v sedmé rychlostní zkoušce na území státu Chile z Iquique do Atacamy. Marcel van Vliet přivedl svůj speciál MAN do cíle soutěže Dakar 2015 na osmém místě v kategorii.

Díky výborným výsledkům se soutěžní vozy MAN prosadily ve velmi těžké konkurenci a podpořily tak pozici výrobků mnichovské značky, které se mohou pyšnit přídomkem „jedny z nejspolehlivějších a nejefektivnějších na automobilovém trhu v segmentu nákladních vozidel.“

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!