Autobusy značky Mercedes-Benz a Setra na IAA 2014

29 října 2014, 8:46

U příležitosti Mezinárodního veletrhu IAA 2014 v září v Hannoveru představily autobusy Mercedes-Benz a Setra mnoho novinek.

S více než 40.000 jednotkami je Mercedes-Benz Citaro bestsellerem mezi linkovými autobusy a jedná se o model s největší počtem kusů všech dob. Do širokého portfolia tohoto moderního linkového autobusu nyní přibýla další modelová varianta: Kloubový autobus Citaro G.

S více než 1.000 prodanými kusy ročně je Mercedes-Benz Intouro hitem mezi linkovými autobusy celé Evropy. Modelový ročník 2014 atraktivitu Intoura ještě zvyšuje díky novým délkovým variantám. Totéž platí pro hnací ústrojí, které splňuje emisní normu Euro VI a přináší další možností individuální úpravy.

Mercedes-Benz Tourismo je bestsellerem mezi evropskými zájezdovými autobusy. Jako kompaktní klubový autobus, funkční linkový autobus či komfortní zájezdový autobus pokrývá veškeré segmenty svého druhu. Předcházející model se narodil v roce 1994. Mercedes-Benz děkuje svým zákazníkům za jejich věrnost plaketou „20 Years Anniversary“ umístěnou na vnější straně autobusu.

Prémiový zájezdový autobus Mercedes-Benz Travego je průkopníkem především v oblasti pohonové, ekologické a bezpečnostní techniky a obsluhy. Své dobré jméno nyní ještě vylepšuje využitím systému Active Brake Assist 3 (ABA 3). Systém ABA 3 je schopen zahájit automaticky plné brzdění i u stojících překážek. Novou výbavou autobusu Travego je i Predictive Powertrain Control, který na základě typografie trasy upravuje rychlost. Toto zařízení dokáže ještě snížit už tak nízkou spotřebu pohonných hmot.

Nedávno byl expedován 20.000 minibus a současně oslavila společnost Minibus GmbH své desáté výročí. S novým Sprinterem se do programu minibusů dostala emisní norma Euro VI, ještě úspornější agregáty a další asistenční systémy – v porovnání s největší nabídkou modelů. Všechny modely nyní obdržely pomůcku pro couvání a parkování Parktronic. Všechny modely autobusu Sprinter City jsou nyní v nabídce s otočným sedadlem řidiče.

Řada MD vychází z konstrukce třídy ComfortClass 500, má však všechny geny řady HD a kombinuje prostor pro cestující zájezdového autobusu ComfortClass s nižším spodní části. Nová rodina ComfortClass 500 MD sestává z typů S 515 MD (délka 12,3 m) a S 516 MD (13,1 m).

Nový typ S 511 HD řady ComfortClass 500 s délkou pouhých 10,47 m je tento autobus vhodný pro rozmanité využití, například pro kvalitní klubové zájezdy, kyvadlovou VIP přepravu nebo pro zájezdy s menším množstvím účastníků.

Pokud jde o zájezdový autobus s maximální kapacitou míst k sezení, nelze minout nový model Setra S 519 HD. S délkou 14,95 m téměř dokonale využívá maximální povolenou délku 15 m a jedná se o nejdelší zájezdový autobus značky Setra.

Nová řada MultiClass LE business má odpředu až dozadu vzhled typický pro Setru. Přední část je nízkopodlažním mětským autobusem a v zadní části má charakter linkového autobusu. Nový autobus MultiClass LE business se bude nabízet ve dvou délkách – 12,33 m a 13,04 m.

Všechny novinky z koncernu Daimler se představily tradičně na společné expozici v hale 14/15.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!