Starliner přepisuje dějiny značky NEOPLAN

26 března 2014, 12:41

Společnost Hülsmann Reisen obdrží k 85letému firemnímu jubileu deset exemplářů vlajkové lodi NEOPLAN.

Deset autokarů NEOPLAN Starliner bylo aktuálně expedováno severoněmecké dopravní autobusové firmě Hülsmann Reisen. Zakázka je jedinečná z pohledu historie značky NEOPLAN: Jde o největší jednorázovou zakázku na autobusy Starliner pro jednoho zákazníka v Evropě. Společnost Hülsmann Reisen založená roku 1929 slaví 85 let svého trvání a nadělila si těmito novými autobusy ten nejkrásnější dárek k narozeninám. Kromě toho tak v současné době vlastní Hülsmann Reisen největší flotilu luxusních autokarů v Německu. Dopravce nasadí vozy NEOPLAN Starliner v mezinárodní zájezdové a turistické dopravě.

„Autobusy NEOPLAN Starliner poskytují vše potřebné k dokonalé spokojenosti během cestování. Díky velkorysému vnitřnímu prostoru, ušlechtilým materiálům a pohodlnému prostoru pro nohy začíná dovolená již v autobusu. Tato vysoce kvalitní vozidla při srovnání s konkurencí přesvědčí i z technického hlediska“, uvedl při příležitosti převzetí vozidel Karl Hülsmann mladší, člen vedení dopravní společnosti.

Třínápravové autokary NEOPLAN Starliner s celkovou délkou 14 metrů poskytují 50 až 54 míst k sezení pro luxusní cestování. O výkonný pohon se stará šestiválcový motor MAN D26 o výkonu 505 k, se zdvihovým objemem 12,8 litrů. Automatizovaná 12-ti stupňová převodovka MAN TipMatic Coach podporuje řidiče v hospodárné jízdě díky optimální strategii řazení. Asistent pro rozjíždění do kopce a speciální režim pomalého pojíždění ulehčují řidičům v nejnáročnějších situacích.

Mimo to jsou autobusy vybaveny četnými bezpečnostními systémy. Vedle elektronické regulace odpružení Comfort Drive Suspension (CDS), adaptivního tempomatu Adaptive Cruise Control (ACC) a systému varování při opuštění jízdního pruhu Lane Guard System (LGS) jsou na palubě rovněž xenonové reflektory s přisvícením do zatáček a zadní kamera pro couvání.

Interiér se prezentuje jako mimořádně komfortní. Osazení sedadly pamatuje na velkorysý odstup řad sedadel. Sedadla v částečně koženém provedení a podlahová krytina imitující dřevo vyvolávají pozitivní pocity. Systém zábavy na palubě Multi Media Coach (MMC) Advanced přenáší na tři integrované LCD monitory kromě informací na přání pasažérům rovněž údaje z navigačního systému. Příjemnou teplotu v interiéru zajišťuje prosklení s tepelnou izolací. Pro zimní období je autobus vybaven zimním paketem zabraňujícím mrznutí vody v potrubí či hadicích.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!