Vozidla MAN a NEOPLAN na veletrhu CZECHBUS 2013

26 listopadu 2013, 13:27

Na letošním veletrhu CZECHBUS, který proběhl od 14. do 16. listopadu 2013 na Výstavišti Praha-Holešovice, vystavovala společnost MAN Truck & Bus Czech Republic autobusy značek MAN a NOEPLAN pro městský, linkový a kombinovaný provoz.

V české premiéře byl představen deset a půl metru dlouhý městský nízkopodlažní model Lion’s City M splňující emisní normy Euro V. Vozidlo je vybaveno vznětovým motorem MAN D0836 LOH60 o maximálním výkonu 290 k a automatizovanou převodovkou ZF 6 AP EcoLife s integrovaným retardérem. Městské autobusy MAN Lion’s City společně s vlastními motory a podvozky z produkce MAN si získaly světové renomé. Jednotlivé konstrukční díly, pohonné jednotky i kompletní podvozky oceňují též mnozí další výrobci autobusů, kteří na nich stavějí své vlastní karosérie.

Kompletní paleta autobusů společnosti MAN Truck & Bus využívá nejmodernější, výkonné a čisté motory. Všechny městské autobusy jsou k dispozici s motory splňujícími emisní normy Euro VI. V nabídce je konvenční dieselový pohon, pohon na CNG či bioplyn, ale též dieselelektrický pohon hybridní.

Se svými velkoprostorovými koncepty – prodloužené kloubové autobusy, či největší evropský poschoďový autobus – značka MAN významně přispívá ke snižování emisí CO2 na jednoho přepraveného cestujícího.

Na snímcích:

Lion’s Regio, vpravo Lion’s City M Euro VI
NEOPLAN Jetliner C, prémiový autobus vhodný jak pro linkový provoz, tak pro zájezdy

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!