Společnost HOPI podepsala největší objednávku vozidel Scania Ecolution ve střední Evropě

22 října 2013, 21:33

Jedna z nejvýznamnějších logistických firem ve středoevropském regionu, společnost HOPI, se rozhodla obnovit svůj vozový park 108 vozidly Scania Ecolution. Jedná se zatím o největší objednávku vozidel Scania Ecolution v provedení Streamline ve střední Evropě.

108 objednaných vozidel bude dodáno v do konce roku 2013 a počátkem 2014 do HOPI poboček ČR, SK a HU. Vozidla budou mít kabinu R a většina vozidel bude osazena motorem o výkonu 440 HP v emisní třídě EEV. 10 vozidel bude již v nejnovější emisní třídě – EURO 6 – konkrétně se jedná o Scanie s motory o výkonu 410 a 450 koní. Vozidla jsou vybavena prediktivním tempomatem a mezinápravovými spoilery.

Všechna vozidla budou zároveň dodána v nové řadě Streamline. Řada Streamline obsahuje mnoho nových prvků, které dokážou snížit spotřebu paliva až o 8% oproti předchozímu modelu. Spolu s programem Ecolution se tak jedná o nejúspornější kombinaci, kterou je Scania schopna v současnosti nabídnout.

HOPI
„Objednávku na obnovení části současné flotily novými vozy SCANIA Streamline, cítíme nejenom jako ocenění dosavadní dlouhodobé spolupráce, která se datuje od konce devadesátých let minulého století, ale především jako závazek do budoucna. Komplexnost poskytovaných služeb v rámci balíčku ECOLUTION reflektuje současný trend na trhu a každé společnosti, využívající dopravní techniku, dává možnost nejenom minimalizovat náklady ale rovněž je zafixovat na nízké úrovni po celou dobu provozu. Postaráme se nejen o tech. stav vozidla, ale rovněž o motivaci řidiče k efektivnější a úspornější jízdě“ říká Marián Černoch, obchodní ředitel Scania Czech Republic.

Scania  Ecolution nejsou jen speciálně nakonfigurovaná vozidla, ale jedná se o souhrn souvisejících služeb. V rámci tohoto programu budou školeni řidiči HOPI tak, aby jejich spotřeba byla co nejmenší. Školení se budou v určitých intervalech opakovat, aby došlo k upevnění získaných návyků. Součástí programu Ecolution je i servisní smlouva zaměřena v rámci údržby na optimalizaci vozidla k co nejlepší spotřebě. Společnost HOPI se také může spolehnout na síť 32 servisů Scania v regionu CER, které mají pro své zákazníky otevřeno také v sobotu.

„V letošním roce začal dobíhat cyklus prvních vozidel pořizovaných od roku 2010 v kategorii EURO 5, která tvoří více jak 70% vozového parku společnosti HOPI. Zkušenost s vozidly této kategorie pro nás byla příjemným a pozitivním překvapením, oproti předchozím verzím v EURO 4. Z tohoto důvodu bylo pro nás složité při rozhodování o obnově vozového parku volit mezi vyzkoušenou verzí EURO 5 a novými modely EURO 6. Právě zkušenosti s vozidly kategorie EURO 5 nás přesvědčili a rozhodli jsme pro obnovu vozidel v kategorii EURO 5 a využili poslední možnosti výroby, která končí v roce 2013. Zároveň jsme ale objednali 10 vozidel kategorie EURO 6, abychom se přesvědčili o avizovaných přednostech a vozidla v našem provozu vyzkoušeli. Tímto se chceme připravit na obnovu zhruba ve stejném rozsahu, která nás čeká ve druhé polovině roku 2014. Pevně věřím, že vozidla značky SCANIA potvrdí trend, který nastavili s vozidly EURO 5 a výsledky testovaných vozidel kategorie EURO 6 nás přesvědčí o dalším pokračování spolupráce“ říká Ing. Eduard Šneidar, ředitel dopravy HOPI.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!