Inženýr společnosti Scania vyznamenán cenou Porsche

31 července 2013, 16:27

Dr. Magnusovi MackAldenerovi, vedoucímu oddělení Fluid and Emission Treatment ve společnosti Scania, byla udělena Cena profesora Ferdinanda Porsche za vynikající výzkumnou činnost v automobilovém průmyslu.

Ocenění obdržel za rozvoj pokrokového systému následného zpracování výfukových plynů. Systém umožnil firmě Scania již na jaře 2011 představit motory vyhovující normě Euro 6. Tato nová emisní norma bude zavedena na konci roku 2013.

„Jsem velmi hrdý na to být jedním z inženýrů v mezinárodním automobilovém průmyslu, kteří byli vyznamenáni touto významnou cenou. Je to uznání prominentního postavení společnosti Scania ve vývoji motorů a výsledek úspěšné týmové práce, které jsem měl tu čest se účastnit,” říká M. MackAldener.

Systém následného zpracování výfukových plynů firmy Scania využívá oxidační katalyzátory, filtry pevných částic a selektivní katalytickou redukci (SCR), tedy technologie k odstranění oxidů dusíku (NOx) a emisí částic z výfukových plynů, které zůstávají po spalování v motoru. Tento systém byl vestavěn do kompaktního tlumiče, a proto poskytuje více místa pro jiné zařízení a užitečné zatížení vozidla.

„Systém jsme začali rozvíjet asi před pěti lety. Tyto snahy vyústily v robustní a spolehlivý systém, který splňuje přísné požadavky našich zákazníků, pokud jde o kvalitu a výkonnost,” říká M. MackAldener.

Magnus MackAldener
Magnus MackAldener, který se narodil v roce 1970, se stal spolupracovníkem firmy Scania v roce 1997 po získání titulu na Master of Science po studiu na Královském technologickém institutu (KTH) ve Stockholmu. V oddělení pro výzkum a vývoj společnosti Scania pracuje již od svého prvního představení managementu firmy v roce 2001. V roce 2001 získal titul Ph.D. v oblasti strojních prvků v oboru mechaniky těles. Od roku 2010 byl vedoucím oddělení pro vývoj motorů, zodpovědného za vývoj následného zpracování výfukových plynů společnosti Scania.

Cena profesora Ferdinanda Porsche byla založena v roce 1977 Louise Piëch, dcerou Ferdinanda Porsche. Cena představuje rovněž finanční částku ve výši 50 000 EUR. Slavnostní ceremoniál k předávání cen se koná vždy jednou za dva roky na Technické univerzitě ve Vídni (TU). Univerzita je také pověřena nominací kandidátů v úzké spolupráci s firmou Porsche AG a členy rodiny Porsche Piëch.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!