Scania bilanční zpráva za leden – březen 2013

1 května 2013, 19:03

Provozní zisk klesl na 1.933 mil. SEK (2.323) a výnos na akcii klesl na 1,75 SEK (2,24). Čistý příjem klesl o 4% na 19.341 mil. SEK (20.127). Cash flow dosáhl 4 mil. SEK (1.763) ve vozidlech a službách.

Komentář Martina Lundstedta , prezidenta a výkonného ředitele společnosti Scania:

"Provozní zisk za první čtvrtletí roku 2013 dosáhl 1 933 milionů SEK. Silnější švédská koruna a tlak na cenu nákladních vozidel snížily zisk. Vyšší objem dodávek a větší využití kapacity v Latinské Americe měly pozitivní efekt. Objednávky nákladních vozidel zůstaly na stejné úrovni jako na konci loňského roku, nicméně je zde výrazný nárůst objednávek oproti prvnímu čtvrtletí roku 2012. Objednávky v Evropě vzrostly ve srovnání s předchozím čtvrtletím.Vzhledem k nízký počtům dodávek z minulých let se očekává obnova vozových parků. Scania je velmi dobře připravena k přechodu na emisní normu Euro 6. Zároveň Scania představila vozidla Scania Streamline zaměřená na snížení spotřeby paliva s motory Euro 6 druhé generace. Objednávky v Latinské Americe zůstaly na vysoké úrovni. Poptávka v Brazílii a Argentině je podporována dotacemi. V Evropě i v Brazílii měla Scania v tomto čtvrtletí větší růst než trh jako celek.

Objednávky v Rusku byly na dobré úrovni a na Blízkém východě se počty objednávek zvedly z předchozí nízké úrovně. Objednávky autobusů a autokarů výrazně vzrostly. Scania získala velké zakázky v Rusku a v Asii. Objednávky motorů vzrostly ve srovnání s koncem loňského roku, a to zejména v Evropě. V průběhu čtvrtletí vzrostly v místních měnách tržby služeb ve většině regionů. Nižší ekonomická aktivita má i nadále negativní dopad poptávky po službách v jižní Evropě. Silnější koruna Švédská koruna a tlak na cenu nákladních vozidel zvyšují důraz na efektivitu. V průběhu prvního čtvrtletí došlo k optimalizaci evropské produkce a byl vytvořen obecný přehled projektů a nákladů. V delším časovém horizontu jsou zde dobré možnosti růstu. Scania proto bude nadále upřednostňovat investice do svých ústředních, rozvojových projektů a rozšiřovat prodej a služby organizace na rozvíjejících se trzích.“

 

Tisková zpráva Scania

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!