Iveco podporuje Moto GP 2013

24 dubna 2013, 23:25

Iveco již čtvrtým rokem podporuje motocyklová mistrovství světa prestižní třídy MotorGP jako partner – dodavatel nákladních a užitkových vozidel.

Nová sezóna královské třídy MS motocyklů začala 7. dubna večerními závody na okruhu Losail, který leží na předměstí katarského hlavního města Dauhá. Piloti na dvou kolech absolvují v rámci šampionátu celkově 18 akcí ve 13 zemích na 4 kontinentech a ročník 2013 pro ně skončí až 10. listopadem ve Valencii.

V roli hlavního sponzora se turínský výrobce užitkových vozidel představí v Holandsku na závodech, které se konají dne 29. června, a repríza ve stejné roli jej čeká 29. září ve Španělsku. Tyto události nesou oficiální název Iveco TT Assen 2013, resp. Iveco Grand Prix de Aragón. Značka Iveco se na okruzích v Assenu i v Aragonu bude prezentovat svým logem umístěným v prvních dvou zatáčkách trati, na startu a na hlavní tribuně. Na prominentním místě u dvou úvodních zatáček bylo umístěno logo Iveco i na úvodních závodech nové sezony v Kataru.

V roce 2013 pokračuje Iveco v podpoře Dorna Sports, organizátora a exkluzivního majitele komerčních práv na MotoGP. Konkrétně se jedná o flotilu 17 vozidel v sestavě 4 dodávky Daily a 13 nových nákladních vozů Stralis Hi-Way, které jsou vlajkovou lodí v těžké modelové řadě. Vozidla Iveco, která jsou známá svou bezpečností a spolehlivostí, budou během sezóny využita na přepravu výbavy, materiálu, kanceláří a mobilních dílen.

Pokračuje také partnerství značky Iveco a týmu Yamaha Factory Racing, za který jezdí Španěl Jorge Lorenzo, mistr světa 2012. V letošním roce je členem týmu Yamaha Factory Racing rovněž i italská hvězda Valentino Rossi, jeden z nejznámějších profesionálních závodníků ve světě motocyklových závodů a držitel čtyř titulů, které získal s Yamahou. Iveco dodalo pro Yamaha Factory Racing sedm nových vozidel řady Stralis (z nich čtyři jsou s kabinou Hi-Way) a jednu dodávku Daily. Budou k dispozici pro přepravu motocyklů, servisní techniky a kompletního zázemí pro personál týmu.

Aktivní propojení značky Iveco se světem sportu opětovně potvrzuje spolupráce s Dorna Sports a Yamaha Factory Racing. Zainteresovaností na prestižních sportovních událostech, mezi které patří i závody MotoGP, prezentuje společnost Iveco svůj vztah k hodnotám, jako je spolehlivost, nadšení pro velké cíle a týmová práce.

Tisková zpráva Iveco Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!