Continental LifeCycle: Druhý život pneumatik pro čistší životní prostředí

1 dubna 2013, 23:35

Divize speciálních plášťů (Business Unit Commercial Specialty Tires) předního dodavatele automobilového průmyslu – koncernu Continental nyní nabízí produkt šetrný k životnímu prostředí Continental LifeCycle (Životní cyklus Continental). Jde o protektorované superelastické kolo pro manipulační techniku, kdy je možné opětovně využít pečlivě vybraných koster již použitých kol. Tím se výrazně redukuje množství použitých materiálů a energií na vstupu při výrobním procesu, což se významně promítá do nižší ceny finálního produktu. Za přispění zákazníků pomůže tato iniciativa redukovat množství koster, které by jinak byly zlikvidovány, a také množství emisí CO2, které mají vliv na zhoršování klimatu. Životní cyklus Continental chrání životní prostředí a nabízí úspory.

Vysoká kvalita, nízká cena
Aby byl zajištěn hladký průběh recyklačního a výrobního procesu, zajišťuje servisní centrum Continental podporu pro své distributory na jednotlivých trzích v oblasti správného vytřídění použitých kol vhodných k recyklaci a jejich přepravy. K výrobě protektorů Continental LifeCycle  jsou používána výhradně kola, která prošla důkladnou selekcí systémem kontroly kvality Continentalu. Po selekci je z koster těchto kol odstraněn zbytek běhounové směsi, která je pak plně nahrazena vrstvou nového materiálu identické směsi, která je používána při výrobě zcela nových kol. Touto metodou lze využít zhruba 65 procent původního kola a pouhých 35 procent vstupuje ve formě nového materiálu. Veškeré další výrobní procesy a použité technologie, které navazují po obroušení koster, jsou identické s výrobou nových superelastických kol Continental. Nejpřísnější kontrola a náročné testy v kombinaci s efektivní, a zároveň šetrnou, výrobou k životnímu prostředí zajišťují produkty německé kvality, a to vše za nižší ceny.

Continental je zelená společnost
Continental vždy usiluje o to být mezi prvními, kdo přináší ekologická řešení a adaptuje je do svých procesů počínaje vývojem nových plášťů až po samotnou výrobní a distribuční část. Continental se snaží minimalizovat používání materiálů znečišťujících životní prostředí uhlíkovou stopou. Během výrobních procesů roste snaha o využívání recyklovaných materiálů a snížení používání fosilních zdrojů, zejména ropných látek, na minimum. Posláním společnosti je čistá, energeticky efektivní výroba – např. využití odpadního tepla při vulkanizaci zpět ve výrobním procesu. Continental si také vysloužil reputaci průkopníka v oblasti výzkumu a vývoje nových obnovitelných materiálů. Continental se podílí např. na projektu výzkumu potenciálu ruských pampelišek jako alternativního zdroje přírodního kaučuku namísto stromů, který by bylo možné potenciálně využít při všech druzích výroby pneumatik. Toto řešení by znatelně snížilo tlak na konveční dodavatele kaučuku.

Tisková zpráva ContiTrade Services

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!