Firestone uvádí na trh radiální pneumatiku Performer 65 pro traktory

29 března 2012, 0:00

Firestone rozšířil svou rodinu radiálních pneumatik Performer a uvedl na evropský trh pneumatiku Performer 65 určenou pro středně velké traktory pro běžné zemědělské aplikace.

Tato novinka byla oznámena na 37. mezinárodním veletrhu zemědělských strojů ve španělské Zaragoze, který se koná ve dnech 14. až 18. února 2012 a na němž Firestone vystavuje svou řadu inovativních zemědělských pneumatik.

Pneumatika Performer 65 nabízí zemědělcům výhody v podobě vyššího rychlostního indexu (do 70 km/h), zvýšené nosnosti při rychlosti jízdy nad 20 km/h, vyšší úrovně jízdního komfortu a menší míry utužování půdy v porovnání s oblíbenou pneumatikou Firestone R9000 Evo, kterou nahrazuje. Nová pneumatika si zároveň zachovává vysokou úroveň trakce, dobré samočisticí vlastnosti a odolnost proti poškození stejně jako její předchůdce.

Řada 65 je jedním z nejrychleji rostoucích segmentů na trhu radiálních pneumatik pro zemědělské stroje a poptávka po ní vykazovala v uplynulých letech trvale rostoucí trend. Performer 65 doplňuje rodinu pneumatik „Performer“, která dosud zahrnovala pneumatiku Performer 85 uvedenou na trh v roce 2009 a Performer 70 představenou v roce 2010.

„Výsledky výzkumu trhu a reakce zákazníků v Evropě nám ukazují, že pro zemědělce je v současnosti stále důležitější jízdní komfort a míra utužování půdy, protože pracují s většími a rychlejšími traktory, převáží těžké náklady a své stroje využívají intenzivněji. Pneumatika Performer 65 byla vyvinuta s cílem uspokojit tyto potřeby,“ říká Rafal Spirydon, senior manažer prodejního a marketingového oddělení pro zemědělské pneumatiky společnosti Bridgestone Europe.

Vývoj a výroba v Evropě
Nová pneumatika Performer 65 byla vyvinuta v evropském výzkumném středisku Firestone v Itálii. Pneumatika využívá jedinečný dezén společnosti Firestone tvořený žebry s technologií Dvojího úhlu. Tato vyspělá technologie nabízí v porovnání s konvenčními konstrukcemi větší trakční plochu jednotlivých špalků a méně narušuje půdu. V kombinaci s plošším profilem a zvýšenou pružností bočnic, která zvětšuje styčnou plochu, způsobuje pneumatika Performer 65 v porovnání se svým předchůdcem menší zhutnění půdy a zvyšuje úroveň jízdního komfortu. Pneumatika je vyráběna ve španělském závodě Puente San Miguel společnosti Firestone Europe, který se specializuje na výrobu pneumatik pro zemědělské stroje.

Firestone s novou pneumatikou Performer 65 dále rozvíjí své zaměření na zemědělství s cílem zvyšovat efektivitu zemědělské činnosti. Pneumatika vyráběná od května 2012 ve 13 rozměrech pro trhy náhradní spotřeby i originální výbavy pomůže společnosti Firestone posílit její pozici na velmi konkurenčním a technicky náročném evropském trhu zemědělských pneumatik.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!