Nově v sortimentu ADIP: Brzdové desky Fortis

23 listopadu 2014, 14:25

Brzdové desky FORTIR jsou produktem společnosti ROULUND BRAKING, která patří mezi přední světové výrobce vysoce kvalitních třecích materiálů v automobilovém průmyslu.

Brzdové desky FORTIR
S produkcí asi 100 milionů kusů ročně tak pokrývají většinu požadavků na aplikace pro evropská vozidla. Veškeré brzdové desky jsou navrženy a zpracovány tak, aby byly kompatibilní se všemi typy OE dílů. Při dodávkách brzdových desek do prvovýroby i aftermarketový trh tak zaručují opravdu vysokou kvalitu všech produktů.

TEST KVALITY
ADIP jakožto přímý dovozce brzdových desek značky FORTIR na český a slovenský trh ve spolupráci s významnými zákazníky provedl řadu interních testů kvality těchto brzdových desek.

Tyto testy proběhly za běžného silničního provozu na hlavních typech vozidel, na které ADIP dodává své produkty. Za mnohé můžeme uvést konkrétní příklad vč. výsledku testu, kdy jsme se testovali brzdové desky FORTIR na autobusu značky SOR 10,5 společnosti ČSAD Uherské Hradiště s brzdovým systémem WABCO. Tento autobus na brzdových deskách FORTIR WVA 29093 najel v příměstském provozu za jeden měsíc 9.917 km.

Dle vyjádření hlavního technika společnosti ČSAD Uherské Hradiště dopadly testy brzdových desek FORTIR v jejich společnosti nad očekávání dobře.

Jako hlavní pozitiva testu uvedl:
    – dle poznatku řidiče jsou brzdové desky FORTIR za jakýkoliv brzdných podmínek tiché a ani při vysokém zatížení nevykazují známky "vadnutí"
    – v průběhu celého testu nevykazovaly desky FORTIR zvýšenou prašnost
    – po ujetí 9.917 km došlo u brzdových desek FORTIR k úbytku brzdového materiálu o pouhé 2,7 mm!

Zdroj: www.adip.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!