Parní autobus Scania projel napříč Finskem

Finové se rozhodli oslavit sto let nezávislosti svou nejoblíbenější činností – saunováním. Národní přepravce Savonlinja se ve spolupráci se společností Scania rozhodl postavit speciální autobus s vlastní saunou. Společně se jim pak podařilo vytvořit světový rekord.

Dlouhá cesta začala ve městě Hanko v nejjižnější části Finska. Vedla napříč celou zemí až do Nuorgamu, nedaleko nejsevernějšího bodu země tisíce jezer. Během své jízdy udělal 8 zastávek. Každé z nich se zúčastnila jedna z finských celebrit. Například v Kuopiu mluvil o svém vztahu k saunování bývalý skokan na lyžích a olympijský medailista Ari-Pekka Nikkola.

„Parní“ autobus Scania

Během čtyř dnů ujela mobilní sauna rekordních 1.800 kilometrů a svezla 102 cestujících. Interiér je v dřevěném provedení a teplota se během saunování pohybovala v rozmezí od 70 do 100 st. Celsia. K dispozici měli cestující, kromě nevšedního zážitku, také chlazené nápoje.

V Nuorgamu mohli cestující skočit ze sauny rovnou do vod Arktického oceánu

V Nuorgamu mohli cestující skočit ze sauny rovnou do vod Arktického oceánu.

Přečtěte si více

Petr Cieslar stanul v čele KOMERSIA AUTO
Petr Cieslar stanul v čele KOMERSIA AUTO

Do vedení českého dealera nákladních vozidel KOMERSIA AUTO s.r.o., které letos v dubnu koupilo Iveco SpA, nastupuje nyní Petr Cieslar, který předtím dlouhodobě působil v síti Scania na Moravě.   

Nové brzdové destičky od Textaru
Nové brzdové destičky od Textaru

Nabídka firmy Textar pro aftermarket se rozšířila o brzdové destičky pro nový truck i bus Scania.

Motory společnosti Scania poslední generace Euro 6 V8 snižují spotřebu paliva
Motory společnosti Scania poslední generace Euro 6 V8 snižují spotřebu paliva

Společnost Scania představuje novou generaci motorů Euro 6 V8, která stanovuje nový standard v oblasti spotřeby pohonných hmot. Tato nová generace motorů je reakcí společnosti Scania na sílící vývojový trend, jímž odvětví automobilové dopravy směřuje k těžším a delším nákladním soupravám, a znamená nový mezník v konstrukci motorů této společnosti.

Vodík jako palivo budoucnosti?
Vodík jako palivo budoucnosti?

Elektrifikace, automatizace, hybridy a různá alternativní paliva přitahují velkou pozornost. Mohlo by se zdát, že ve stínu všech těchto možností zůstala technologie vodíkových palivových článků.

Komentáře

Komentáře jsou moderovány redakcí. Před vložením komentáře si přečtěte pravidla.

Ještě nikdo nekomentoval tento článek. Buď první!