Ford Pro představuje nové verze užitkových vozů E-Transit

24 dubna 2024, 12:38

Ford Pro odhalil novou verzi modelu E-Transit s prodlouženým dojezdem. Novinka navazuje na digitální vylepšení produktivity modernizovaného Transitu a rozšiřuje potenciální zákaznickou základnu modelu E-Transit. Kromě toho představuje také E-Transit minibus.

Ford Pro E-Transit

Nový model se vyznačuje využitelnou kapacitou akumulátoru 89 kWh pro maximální dojezd až 402 km a také rychlejším nabíjením střídavým a stejnosměrným proudem. Zákazníci rovněž mohou využívat prodloužené dvouleté/neomezené servisní intervaly – dvojnásobek současného jednoletého intervalu.

„Verze E-Transitu s prodlouženým dojezdem je dalším příkladem snahy společnosti Ford Pro o zavedení vysoce produktivních elektromobilních vozových parků v Evropě,” řekl Hans Schep, generální ředitel Ford Pro pro Evropu. „Možnost zákazníků dojet mezi jednotlivými nabíjeními dále spolu se širokou nabídkou typů karoserií posiluje naši pozici důvěryhodného partnera pro kompletní řešení jejich vozového parku.“

E-Transit s prodlouženým dojezdem je navržen tak, aby oslovil zejména zákazníky, kteří působí ve venkovských oblastech, v chladnějším podnebí nebo na trasách zahrnujících jízdu po dálnici. Zákazníci si budou moci nový model objednat ještě letos, první dodávky se očekávají v roce 2025.

Ford Pro očekává, že vylepšené schopnosti E-Transitu s prodlouženým dojezdem osloví zákazníky s širokou škálou využití a požadavků, a proto společnost nabízí rozsáhlý výběr modelových variant včetně délek L3 a L4, dodávek, varianty DCiV, varianty s jednokabinou na podvozku, s celkovou hmotností od 3.500 kg do 4.250 kg. Maximální užitečné zatížení je až 1.460 kg u dodávek a 1.814 kg u variant s podvozkem s kabinou, s tažnou hmotností až 750 kg u modelů s celkovou hmotností 3.500 kg. K dispozici je také systém Pro Power Onboard, který dodává 2,3 kW výstupního výkonu z akumulátoru vozidla pro napájení nářadí, vybavení a přestaveb.

Ford Pro E-Transit minibus

Nová varianta E-Transit minibus

Ford Pro rozšiřuje nabídku řady E-Transit také o nový elektrický minibus.

Nová varianta je navržena tak, aby poskytla podporu zákazníkům, jako jsou taxislužby, školy a místní úřady, kteří elektrifikují své vozové parky a připravují se na budoucí provoz v reakci na zpřísňující se předpisy a zavedení více než 350 nízkoemisních zón, které již fungují po celé Evropě – včetně všech hlavních měst v Evropské unii.

Novinka pojme až 15 osob a vychází z prosklené dodávky E-Transit L3 s celkovou hmotností 4.250 kg, kterou v Turecku přestavěli specialisté na montáže sedadel z firmy ISRI. Zákazníci si mohou vybrat jedno nebo dvojsedadlo spolujezdce, devítimístné nebo dvanáctimístné uspořádání zadní části a standardní nebo vysokou střechu. Zadní klimatizace a topení elektricky ovládaný schůdek u bočních posuvných dveří jsou součástí standardní výbavy.

Nový minibus, který bude k objednání přímo u prodejců Ford, lze pro devítimístné zadní uspořádání specifikovat se standardním nebo prodlouženým dojezdem a pro dvanáctimístné zadní uspořádání se standardním dojezdem.

Společnost Ford Pro Special Vehicles prostřednictvím své 200členné sítě Ford Pro Convertor rovněž nabízí verzi prosklené dodávky E-Transit určenou pro speciální přestavby například pro přepravu vozíčkářů.

Author: AnM
Journalist at TruckFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!