Imcon Electronics uvádí na trh novou řídicí jednotku IBS-RTD6 ovládající protipožární systém vozidla

3 června 2013, 20:37

Imcon Electronics představil novou generaci jednotky IBS-RTD6 určenou k monitorování vzniku požáru v motorovém prostoru vozidla a k aktivaci protipožárního systému autobusů, nákladních automobilů nebo jiných mobilních strojů.

Požáry autobusů jsou vždy velmi nebezpečné, protože vystavují cestující velkému riziku. Vznik požáru v nákladním automobilu vážně ohrožuje řidiče, ale také často celý náklad, jehož hodnota může několikanásobně převyšovat hodnotu vozidla. S nástupem nových emisních norem EURO-6 se bohužel bude riziko požáru nadále zvyšovat.

K omezení těchto škod a zvýšení bezpečnosti provozu vyvinula firma Imcon Electronics pro autobusy, užitková vozidla a mobilní stroje specializovanou řídicí jednotku IBS-RTD6, která je určena pro monitorování provozních teplot v místech se zvýšeným nebezpečím vzniku požáru (například prostor motoru a turbodmychadla, prostor přídavného topení, prostor výfuku atd.), indikování stavu protipožární ochrany a pro aktivaci protipožárního zařízení. Vyhodnocuje signály až ze šesti teplotních čidel a na základě porovnání s nastavitelnými hodnotami spouští autonomně protipožární systém a po sběrnici CAN informuje řídící jednotku vozidla o překročení teploty a spuštění protipožárního systému. Je přizpůsobena pro napojení odporových teploměrů Pt1000 při objednání, ale může být konfigurována na měření jiných analogových signálů. Aby byla možnost jejího použití rozšířena, je doplněna o dva binární výstupy. Jednotka je dodávána v odolné, hermeticky těsněné krabičce a napojena je spolehlivým vodotěsným konektorem Deutsch DTM. S ostatními jednotkami v systému komunikuje pomocí protokolu CAN v2.0A/B.

O systému IBS
Sběrnicový systém IBS pro vozidla a mobilní stroje je ideálním řešením pro rychlou, cenově efektivní implementaci CAN sběrnice a technologie multiplexu. Ucelená řada komponent umožňuje konstruktérům rychleji integrovat nové funkce a současně redukovat kabeláž.

O společnosti Imcon Electronics, s.r.o.
Imcon Electronics již 20 let zastupuje společnost Deutsch (nyní součást Tyco Connectivity).  Zabývá se servisem a dodávkami vysoce spolehlivých vodotěsných konektorů pro oblast nákladních automobilů, autobusů, stavebních a zemědělských strojů. Spolupracuje se všemi významnými výrobci těchto zařízení na území bývalé východní Evropy. Současně také vyvíjí a dodává odolné průmyslové elektronické jednotky systému IBS komunikující po sběrnici CAN určené pro nasazení v mobilní technice.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!