Kamiony, motorky a auta na MOGUL Dakar Setkání v Sosnové

27 března 2016, 12:20

Dakarští závodníci a jejich technika si dali v neděli 27. března dostaveníčko na autodromu v Sosnové u České Lípy na MOGUL Dakar Setkání. Již druhý ročník této akce nabídl divákům zajímavou techniku a jezdce, které v akci nemohou vidět nikde jinde v České republice.

Ve velké sestavě se v Sosnové představil roudnický Tatra Buggyra Racing team, který přivezl kompletní dakarskou výbavu v podobě Tatry Buggyra FatBoy, s níž Martin Kolomý vyhrál jednu z etap Dakaru 2016. Novou Tatru Buggyra Phoenix předvedl divákům okruhový šampión David Vršecký, který současně na klikaté trati autodromu Sosnová řádně provětral i více než tisíc koní okruhového speciálu Buggyra BigBoy. Velký doprovodný tým a dva závodní kamiony LIAZ do Sosnové přivezl sedlčanský KM Racing a Martin Macík dokázal pořádně protáhnout svůj speciál LIAZ mazaný Mogulem v terénu i na asfaltu před tribunami s diváky. V dakarském zázemí týmu KM Racing se ukázala i motocyklová dakarská naděje Lukáš Kvapil. Dále mohli návštěvníci spatřit kamiony LIAZ Jiřího Moskala.

Závodníky ve dvou stopách reprezentoval Tomáš Ouředníček a Pavel Vaculík s Hummerem H3 z Ultimate Dakar týmu a Dušan Randýsek s buggy Arctic Cat. Náš jediný závodník ve WRC a dnes již i aktivní okruhový závodník a účastník Dakaru 2016 Martin Prokop byl jedním z hostů nedělního programu MOGUL Dakar Setkání a autogramiády. Velkou radost mají pořadatelé z účasti našeho nejrychlejšího dakarského motorkáře Ondřeje Klymčiwa, který letos na Dakaru utrpěl ošklivý pád, ale už se zotavuje a pilně připravuje na další Dakar. Ondřej předvedl své zázemí, motorku. Mezi dakarské legendy ale nepatří jen závodníci, ale dnes také už i novináři, kteří mají nespočet zážitků s touto extrémní soutěží. Hosty MOGUL Dakar Setkání v Sosnové jsou i dakarský reportér Jan Říha z Českého rozhlasu a skvělý fotograf Petr Lusk, kteří oba návštěvníkům nabídli své nové knížky s tématikou Rally Dakar.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!