Prezident společnosti Scania povede v roce 2015 Radu ACEA pro užitková vozidla

29 ledna 2015, 18:47

Rada Sdružení evropských výrobců automobilů (ACEA) pro užitková vozidla zvolila Martina Lundstedta za svého předsedu pro rok 2015. Rada pro užitková vozidla volí nového předsedu na jednoleté období, které lze jednou prodloužit.

Martin Lundstedt, prezident a výkonný ředitel společnosti Scania, vystřídá ve funkci Wolfganga Bernharda, šéfa společnosti Daimler Trucks, který převzal předsednictví Rady ACEA pro užitková vozidla v roce 2013 a v úřadě setrval i v roce 2014 v rámci svého druhého funkčního období. "Je mi ctí řídit obchodní činnosti sdružení ACEA v oblasti užitkových vozidel v nadcházejícím roce, kdy bude nejvyšší prioritou našeho odvětví pokračovat v řešení jedné z našich nejtěžších výzev – dalším snižování emisí CO2," uvedl Lundstedt po svém zvolení.

Odvětví užitkových vozidel v této souvislosti formulovalo tři doporučení pro zákonodárce: Plně zohlednit složitost trhu s užitkovými vozidly, ke kterému není možné přistupovat "univerzálně". Zlepšit informovanost spotřebitelů, čímž se dále posílí tržní zákonitosti. Tak se ze spotřebitele stane nejlepší regulační činitel. Podpořit úzkou spolupráci mezi všemi příslušnými subjekty prostřednictvím plně integrovaného přístupu s cílem zdvojnásobit roční potenciál snižování emisí CO2.

O sdružení ACEA
Asociace evropských výrobců automobilů (ACEA) je obchodní sdružení se sídlem v Bruselu, které sdružuje 15 významných evropských výrobců osobních automobilů, dodávek, nákladních vozidel a autobusů. Členy rady ACEA pro užitková vozidla jsou společnosti DAF Trucks, Daimler Trucks, IVECO, MAN Truck & Bus, Scania, Volkswagen Commercial Vehicles a Volvo Group.

 

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!