MAN podporuje boj proti ebole

20 prosince 2014, 19:46

Společnost MAN daruje 75.000 eur desítce dětských vesniček SOS v západní Africe. Jsou určené nejen na naléhavá krizová opatření, ale též na dlouhodobou pomoc dětem, mládeži a rodinám postiženým ebolou.

Epidemie eboly si od svého vypuknutí v únoru roku 2014 vyžádala v této oblasti afrického kontinentu již více než 6.000 obětí. Následky trpí především děti, jejichž rodiče podlehli vysoce infekčnímu viru krvácivé horečky. Ze strachu z nákazy se o ně mnohdy odmítají postarat i jejich vlastní příbuzní. V důsledku této situace zůstává na ulicích přibližně 3.700 bezprizorních sirotků

Vlády a humanitární organizace z celého světa se snaží pomáhat. Jednou z nich je i organizace SOS Childern’s Villages. Přímo v terénu poskytuje pomoc sirotkům a postiženým rodinám. Na desíti místech v Guinei, Sierra Leone a Libérii zřídila organizace svoje centra. „MAN chce svojí podporou určenou pro SOS dětské vesničky přispět k boji proti ebole a pomoci humanitární organizaci v její životně důležité práci,“ řekl Jochen Schuma, generální ředitel pro lidské zdroje v MAN SE.

Hlavním cílem organizace SOS Childern’s Villages je starost o děti v krizových situacích. Společnost MAN podporuje více takových projektů prostřednictvím organizace se sídlem v Mnichově. Partnerství trvá již sedm let, přičemž SOS vesničkám pomáhá nejen MAN jako společnost, ale také její samotní zaměstnanci a to jak na národní, tak i na mezinárodní úrovni. „Naše příspěvky chápeme jako trvalý sociální závazek a pomoc humanitární organizaci SOS Childern’s Villages a garantujeme je i nadále – a to rovněž v celosvětovém měřítku,“ vysvětluje Yvonne Benkert, vedoucí oddělení společenské zodpovědnosti v MAN.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!