TÜV Report 2014: MAN třetí rok na prvním místě

12 listopadu 2014, 19:50

Německá TÜV každoročně připravuje a zveřejňuje komplexní zprávu svých stanic technické kontroly o spolehlivosti užitkových vozidel (TÜV Report Nutzfahrzeuge 2014). V aktuálním přehledu již třetí rok za sebou excelovala značka MAN. Opět se potvrdilo, že mnichovská společnost MAN je výrobcem nejspolehlivějších nákladních vozidel.

Nákladní vozidla modelových řad TGL, TGM, TGS a TGX dosáhla vynikající výsledky – měla nejnižší výskyt poruch mezi vozidly starými jeden, tři, čtyři a pět roků. Vedoucí pozici si MAN posilnil v jednoročních nákladních vozidlech: Technické kontroly nezaznamenaly žádné poruchy u 83,2 % kontrolovaných vozidel (v roce 2013 to bylo 82%). Také nadprůměrný počet starších nákladních vozů MAN absolvoval pravidelnou technickou prohlídku bez nedostatků.

Pravidelná údržba se vyplatí
Zpráva TÜV konstatovala, že speciálně v segmentu těžkých nákladních vozidel byla údržba na mimořádně dobré úrovni. Znamená to, že dopravci si uvědomují přínos systematického odborného servisu. Spočívá to v tom, že automobily jsou připravené jezdit a neztrácí čas při neplánovaných prostojích v servisech v důsledku zanedbané údržby.

„Jsem hrdý, že MAN opětovně dosáhl na tak skvělý výsledek. Potvrzuje se, že v oblasti kvality vyvíjíme opravdu velké úsilí a máme motivaci, abychom se dále zlepšovali, „ řekl Anders Nielsen, generální ředitel společnosti MAN Truck & Bus. „Rostoucí počet smluv o poskytování služeb a servisu ukazuje, že naši zákazníci vnímají MAN také jako spolehlivého partnera v poprodejním servisu a vědí, že jsou v dobrých rukách.“

Ve zprávě TÜV pro užitková vozidla Asociace středisek technické kontroly TÜV společně s německou odbornou publikací VerkhersRundschau vyhodnocuje užitková vozidla ve stáří 1 až 5 roků po každoroční technické kontrole.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!