Scania na CZECHBUS 2014

29 října 2014, 13:17

Čtvrtý ročník veletrhu CZECHBUS již tradičně využije prostor pražského výstaviště Incheba a návštěvníci se rozhodně mají na co těšit. Vystavovatelé z autobusové branže si oproti minulému roku objednali o dvě třetiny více výstavní plochy a po dvou letech se na CZECHBUS v plné síle vrací také Scania.

Švédský výrobce nákladních vozidel a autobusů Scania představí ve dnech 19. – 21. listopadu návštěvníkům veletrhu CZECHBUS 2014 rovnou tři autobusy, které svým zaměřením pokrývají městskou, příměstskou i dálkovou dopravu.

Ve vnitřní expozici se představí městský autobus Scania Citywide LF (low-floor) s kódovým označením CN 340 UB4x2EB CL1. Jedná se o 11,9 metrů dlouhé vozidlo s konfigurací dveří 2-2-2. O pohon se stara devítilitrový motor na CNG o výkonu 340 k, který samozřejmě splňuje emisní normu Euro 6. Nejen CNG, ale alternativní paliva obecně jsou pro Scanii zásadním tématem. I z toho důvodu byl pro CZECHBUS 2014 vybrán právě městský autobus na CNG. Navíc budou zástupci švédské společnosti připraveni podat návštěvníkům veškeré informace o další novince představené na veletrhu IAA v Hannoveru – městském autobusu Scania Citywide LE s vlastním hybridním pohonem.

Dalším exponátem ve vnitřní expozici bude meziměstská Scania OmniExpress 340. Autobus o délce 12,8 metrů je osazen třináctilitrovým motorem o výkonu 410 k. Tento motor používá pro následné zpracování výfukových plynů výhradně SCR a několik nezávislých testů odborných periodik z Německa, Rakouska a Francie již potvrdilo jeho vynikající vlastnosti a hlavně velmi nízkou spotřebu paliva. Přenos síly na zadní nápravu pak zajišťuje manuální dvanáctistupňová převodovka s automatickým systémem řazení Scania Opticruise.

Jak už bylo zmíněno výše, Scania představí na CZECHBUS 2014 autobusy pro všechny typy přepravy. Proto první dva jmenované exponáty doplní ještě na venkovní ploše dálkový stroj Scania Touring HD12. Dvanáctimetrový komfortní autobus pohání stejný třináctilitrový agregát o výkonu 410 k jako v případě OmniExpressu a také zde je motor spojen s dvanáctistupňovou manuální převodovkou s automatickým systémem řazení Scania Opticruise.

Jsme velice rádi, že můžeme návštěvníkům veletrhu CZECHBUS 2014 představit produkty pokrývající všechny typy aplikací. Pevně věřím, že hosty naší expozice zaujmou kromě všeobecně známých dálkových a meziměstských autobusů také vozidla městská. Ta sice nejsou v České republice příliš známá, nicméně svou kvalitu den co den potvrzují v mnoha evropských i světových metropolích,“ uvedl k výběru exponátů pan Marián Černoch, obchodní ředitel Scania Czech Republic, s.r.o.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!