Veletrh CZECHBUS počtvrté

12 září 2014, 23:18

Na Výstavišti v pražských Holešovicích proběhne od 19. do 21. 11. čtvrtý ročník veletrhu CZECHBUS – veletrhu veletrhu autobusů, hromadné dopravy a garážové a servisní techniky. V polovině listopadu minulého roku přišlo za tři dny na veletrh CZECHBUS necelých pět tisíc návštěvníků. Což by nebylo číslo nijak oslňující – kdyby…

Kdyby valná většina z nich nebyli odborníci, prostě profesionálové z oboru –  představitelé dopravních podniků, větších či menších dopravců, provozovatelů veřejné dopravy. Podstatné je, že nešlo o návštěvníky pouze z České republiky. Významné zastoupení mělo hlavně Slovensko, ovšem také Maďarsko, Rakousko, Polsko a Německo. Na veletrhu se představilo celkem 48 autobusů a prezentovalo se mezi nimi 12 českých premiér. Zastoupeny byly jak busy s tradičním pohonem (většinou však už EURO 6), tak i s pohonem na CNG, elektrobusy a hybridy.

Jestliže můžeme o loňském ročníku veletrhu CZECHBUS hovořit jako o jednoznačně úspěšném, pak ten letošní má ambice ještě vyšší. Zájem firem o vystavování na CZECHBUSu narůstá.

Mezi vystavovateli z branže autobusů jsou již dnes přihlášeni: IVECO Bus, SOR,  SOLARIS, MAN, SCANIA, VOLVO, EvoBus, ŠKODA Electric, BUZOLA Bus Design, ROŠERO, TURANCAR – ISUZU,  KHMC,  SKD Trade,  Sprint Car Bus, Kalpak Bus. Svoji rezervaci plochy má například YUTONG a další. Vystavovatelé připravují i významné novinky – jednou z nejžhavějších bude nová SETRA MultiClass LE, nízkopodlažní autobus pro linkovou dopravu, která po své světové premiéře koncem září v Hannoveru poputuje hned do Prahy anebo VISIGO EURO 6 společnosti ISUZU. Ze segmentu vybavení autobusů se na veletrhu budou prezentovat hned tři výrobci sedaček – C.I.E.B. Kahovec a dvě firmy z Polska – STER a premiérově INTAP Tobik, ale také MOLPIR Group, ANVITRADE, ADIP, Enatruck, SPY WINE COOLER, EBERSPÄCHER Praha, Ing. Ivo Herman, CSc., WEBASTO Product, BUSTEC, Voight a další.

Důstojnou část veletrhu zaujme segment garážové a servisní techniky, jemuž poprvé v historii poskytlo veletrhu záštitu a odborné partnerství Sdružení výrobců a importérů součástí automobilů a servisní techniky – SISA. Jedním z velkých již přihlášených reprezentantů tohoto oboru, který navíc slibuje i české premiéry, je společnost AD technik, tradičně největší expozici bude mít společnost MITERAL a mezi vystavovateli nebudou chybět AUTOTECH-VT, Toplac, Interaction, AUTO – COLOR, Winkler, MAHA a další.

Na své si opět i letos přijdou milovníci autobusů, které už v běžném provozu na našich silnicích nemůžeme potkat. Své krásné „historické kousky“ zde představí otec a syn Koutkovi (ČSAP Nymburk), kteří by měli nechat nahlédnout i do zázemí jedné velké rekonstrukce. Luxusní ŠKODA 706 RTO Lux obnovená společností AnviTrade by dokonce měla svézt návštěvníky po Výstavišti.

Veletrh CZECHBUS vděčí za svou úroveň vystavovatelům ale také partnerům, odborným institucím a jejich zástupcům, bez nichž by tak kvalitní produkt nemohl vzniknout. Za podporu tedy děkujeme všem, kdo se na veletrhu podílí.

Záštity:
  – Ministerstvo dopravy ČR – ministr Antonín Prachař
  – Svaz průmyslu a dopravy ČR – prezident Jaroslav Hanák
  – Asociace krajů ČR – předseda Michal Hašek
  – Děkan Fakulty dopravní ČVUT – Milan Svítek
  – Asociace cestovních kanceláří ČR
  – SISA – Sdružení výrobců a importérů  součástí automobilů a servisní techniky
  – Český plynárenský svaz

Partneři:
  – Sdružení dopravních podniků ČR
  – Sdružení pro dopravní telematiku
  – ČESMAD Bohemia
  – Česká asociace organizátorů veřejné dopravy
  – Centrum dopravního výzkumu
  – Centrum služeb pro silniční dopravu
  – Dopravní podnik hl. m. Prahy
  – TURANCAR, s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!