Scania: Rekordní počet objednávek ve druhém čtvrtletí

6 srpna 2014, 14:17

Počet přijatých objednávek na nákladní vozidla značky Scania dosáhl ve druhém čtvrtletí rekordní hodnotu 20.987 kusů. Společnost Scania mimo jiné získala několik významných zakázek a objednávek z Evropy. Ve srovnání s prvním čtvrtletím tohoto roku jde o zlepšení. Zato poptávku v Rusku negativně ovlivnily nepokoje v regionu. Počet přijatých objednávek v Latinské Americe byl ve srovnání s druhým čtvrtletím loňského roku výrazně nižší.

Celkový počet objednávek na nákladní vozidla byl ve druhém čtvrtletí dosud nejvyšší v historii a dosáhl 20.987 kusů, což lze srovnat s hodnotou 20.694 kusů vozidel za stejné období roku 2013. Počet přijatých objednávek v Evropě se ve srovnání s prvním čtvrtletím 2014 v několika zemích zvýšil a dosáhl hodnoty 9 410 nákladních automobilů. Ve srovnání s druhým čtvrtletím loňského roku to představuje pokles o šest procent, ale je třeba zmínit, že poptávka byla v loňském roce ovlivněna zvýšeným zájmem o poslední vozidla splňující emisní normu Euro 5. Poptávku taktéž podporují lepšící se ekonomická situace a nutnost obměny vozidel.

Počet přijatých objednávek v Latinské Americe zůstává na stejné úrovni jako v předchozím čtvrtletí. Ve srovnání s druhým čtvrtletím 2013 klesl počet objednávek v Latinské Americe o 31 procent na 3.960 (5.757) kusů vozidel, na čemž se podílí nižší počet objednávek v Brazílii a Argentině. V Brazílii byly totiž během druhého čtvrtletí 2013 ve srovnání se začátkem letošního roku o něco atraktivnější dotace na nákup nových vozidel. V oblasti Euroasie počet objednávek významně poklesl v důsledku nepokojů v regionu. V průběhu druhého čtvrtletí zaznamenala společnost v Euroasii objednávky na 760 (1.882) kusů nákladních vozidel. Tento pokles lze přičíst především Rusku. V Asii počet přijatých objednávek výrazně vzrostl – v porovnání s předchozím čtvrtletím i ve srovnání s druhým čtvrtletím 2013. Vzestup souvisí zejména s poptávkou na blízkém východě, celkový počet přijatých objednávek v Asii představoval 5.611 (1.970) kusů.

V Africe byl počet přijatých objednávek ve srovnání s předchozím čtvrtletím i stejným obdobím loňského roku téměř neměnný. V Oceánii, konkrétně v Austrálii, počet přijatých objednávek ve srovnání s druhým čtvrtletím 2013 vzrostl. Celkový počet objednávek v regionu Afriky a Oceánie vzrostl ve srovnání s druhým čtvrtletím 2013 o 12 procent na 1.246 (1.115) kusů. Počet přijatých objednávek vzrostl i ve srovnání s prvním čtvrtletím 2014. Vzhledem k rostoucímu trendu poptávky plánuje společnost Scania během podzimu zvýšit výrobu v evropských závodech. S tím souvisí také vytvoření nových pracovních míst.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!