Nejlepší servis značky MAN na světě

22 července 2014, 12:22

Vítěz soutěže MAN Service Quality Award 2014 je z Chorvatska, těsně za ním skončily německé týmy.

Ve finále mezinárodní soutěže kvality autorizovaných servisů MAN, které se konalo v Berlíně, zvítězilo servisní centrum Auto Hrvatska PSC Slavonski Brod (Chorvatsko) a získalo titul „Nejlepší servis MAN 2013/2014“. Druhé místo patří středisku MAN Truck & Bus Rosenheim, partnerský servis Andreas Tröger GmbH se sídlem v Saafeldu skončil třetí.

„Cílem soutěže MAN Service Quality Award je zvýšit povědomí o důležitosti činností v poprodejních službách, od kterých se odvíjí kvalita našich servisů, a které významně přispívají k větší spokojenosti našich zákazníků,“ vysvětluje Lars Essmann, vedoucí poprodejních služeb ve společnosti MAN. „Samozřejmě, povzbudil nás fakt, že nákladní vozidla i autobusy MAN ve Správě společnosti TÜV několikrát vyhodnotili jako nejspolehlivější. Kvalita servisních služeb v této skutečnosti sehrává klíčovou roli.“

Vítězný tým vzešel z 800 servisů MAN celého světa. Nejprve proběhlo několik kvalifikačních kol, on-line, zaměřených na vědomosti o konstrukci vozidel a použitých technologiích. V lednu 2014 otestovala společnost DEKRA osmdesát tři nejlepších servisů simulovaným zákaznickým telefonátem – záměrem bylo zjistit úroveň služeb a odborné znalosti. V dubnu vycestovaly nejlepší servisní střediska z jednotlivých regionů do hlavního města Německa, Berlína, na světové finále. Finalisti byli z Chorvatska, Německa, Rakouska, Belgie, Holandska, Spojených arabských emirátů, Ruska, Turecka, Polska, Kataru, Španělska, Francie a Estonska. Ve finále měli rozhodčí na každém stanovišti dvacet minut na to, aby posoudili vědomosti účastníků o náhradních dílech, komunikaci se zákazníkem, o servisních smlouvách a zárukách. Dalších čtyřicet minut bylo vyčleněných na prověření praktické zručnosti – vyřešení technického problému na nákladním vozidle, autobusu a motoru.

Service Quality Award (Ocenění kvality služeb) uděluje MAN nejlepšímu servisu již od roku 2008. Letos se do soutěže zapojilo 60% všech registrovaných autorizovaných servisů MAN na celém světě, a to znamená nový rekord v počtu účastníků.

Na fotografii je tým Auto Hrvatska PSC Slavonski Brod, vítěz soutěže MAN Service Quality Award 2014.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!