Kalendář Scania 2015 s českou stopou

25 června 2014, 19:08

Švédská společnost Scania už přes 50 let připravuje rok co rok kalendář, kde se objevují ilustrace a fotografie jejich vozidel z celého světa. Není tedy žádným překvapením, že pro firmu působící ve více než stovce zemí není jednoduché vybrat každoročně pouhých 12 fotografií, které ji budou reprezentovat u zákazníků i fanoušků. V tuto chvíli vrcholí přípravy kalendáře pro rok 2015, kde se objeví i fotografie z České republiky.

České zastoupení Scanie v letošním roce slaví dvacetileté výročí a od mateřské společnosti dostalo velký dárek. Jedna z dvanácti fotografií v kalendáři Scania 2015 bude mít původ v České republice. A protože tento kalendář není jen o samotných produktech označených bájným Griffinem, ale také o lidech a firmách, které je využívají, proběhlo focení ve spolupráci s přepravní společností HOPI.

Spalující slunce a extrémně vysoké teploty druhého červnového týdne sice švédského fotografa Tedda Soosta pořádně potrápily, na druhou stranu ale nabídly ideální podmínky pro focení tahače Scania společnosti HOPI. Během dvou dnů vznikla více než tisícovka fotografií – převážně v Českém Šternberku a jeho nejbližším okolí, ve Zbraslavi a na dalších zajímavých místech.

Moc dobře si uvědomujeme, jak těžké je pro globální společnost formátu Scanie vybrat pouhých dvanáct míst, která ji budou na fotografiích reprezentovat v průběhu celého roku 2015. O to více si vážíme toho, že právě letos – při oslavách 20. narozenin – byla vybrána také Česká republika,“ uvedl Marián Černoch, obchodní ředitel společnosti Scania Czech Republic, s.r.o.

Když nás Scania oslovila s nabídkou možnosti být v jejich kalendáři, bylo to obrovské překvapení, neboť víme, co tento kalendář z pohledu prestiže v oboru celosvětově znamená. Je pro nás obrovskou ctí, že jsme dostali šanci být součástí připravovaného kalendáře pro rok 2015 jako zástupce České republiky. Velice si vážíme této možnosti, neboť z celosvětového pohledu je to pravděpodobně neopakovatelná příležitost prezentovat naší zemi,“ dodal Eduard Šneidar, ředitel dopravy HOPI s.r.o.

Snímek vybraný pro kalendář sice zůstane až do jeho vydání před veřejností utajen, nicméně všechny ostatní fotografie budou ještě v průběhu léta dostupné prostřednictvím veřejně přístupné fotobanky Scania ImageDesk.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!