Scania nabízí nový motor 450 k pouze s SCR

11 června 2014, 10:25

Scania opět rozšiřuje svou bohatou nabídku motorů Euro 6 pro nákladní automobily. Zákazníci, kteří požadují výkon 450 k, si nyní mohou vybrat mezi dvěma variantami třináctilitrových motorů. Ve své nejnovější konfiguraci používá tento agregát pouze následné zpracování výfukových plynů za pomocí technologie SCR, a proto se dá očekávat, že si rychle najde cestu k zákazníkům, kteří dbají na nízkou spotřebu nafty.

"Úspěch našeho třináctilitrového motoru 410 k pouze s SCR nás motivoval k dalšímu vývoji. Chtěli jsme nabídnout zákazníkům nekomplikované řešení, které pomůže šetřit palivo,“ uvedl Joel Granath, vedoucí produktového managementu společnosti Scania. "Naši zákazníci si nyní mohou vybrat z 18 různých motorů Euro 6. To jim dává jedinečnou příležitost vybrat si pohonnou jednotku přesně pro potřeby jejich podnikání.

Inženýři Scanie tak ve velmi krátkém čase vyřešili hádanku, jak splnit náročné požadavky normy  Euro 6 pouze za pomoci SCR při zachování vysokého rozsahu výkonu. Nový motor Scania DC13 147 nepotřebuje ani variabilní geometrií turbodmychadla, ani EGR. Vše je velmi jednoduché a přitom poskytující dostatečný výkon.

"Stejně jako extrémně úsporná varianta o výkonu 410 k, která se objevila na podzim loňského roku, je tento motor ideální zejména pro evropské zákazníky provozující mezinárodní dálkovou přepravu. Nový agregát dokonale kombinuje velký točivý moment s nízkou spotřebou paliva," dodává Granath. "Dle našich vlastních výpočtů v konfiguraci Scania Streamline dokáže tento motor uspořit přibližně 1% paliva ve srovnání s předchozím modelem využívajícím jak EGR, tak i SCR."

Motory využívající pouze technologii SCR však mají větší spotřebu AdBlue. U Scanie je to obvykle v průměru 6% spotřeby nafty, přičemž motory vybavené EGR i SCR běžně dosahují hodnoty 3%. Pro ty, kteří chtějí přizpůsobit vozidlo přesně jejich potřebám, nabízí Scania široký sortiment AdBlue nádrží, včetně speciálních řešení, která inteligentním způsobem využívají volná místa uvnitř rámu.

Nový model motoru má, stejně jako jeho předchůdce, ohromnou sílu: maximální točivý moment dosahuje 2350 Nm a je k dispozici již od 1000 ot./min., což zaručuje velmi dobré jízdní vlastnosti. "Jsme přesvědčeni, že motor Scania o výkonu 450 k vybavený pouze SCR se stane oblíbeným tahounem na evropských dálnicích," říká Joel Granath. "Pokud pro následné zpracování výfukových plynů použijete výhradně SCR, pak uspoříte nejen naftu, ale také hmotnost, protože takový motor jelehčí. A pokud se někteří ze zákazníků rozhodnou do svých vozidel tankovat stoprocentní bionaftu, pak by určitě neměli přehlédnout naše motory Euro 6 vyvinuté speciálně pro toto palivo. V nabídce máme výkonnostní variantu 450 k na stoprocentní bionaftu, která i nadále používá pro zpracování výfukových plynů jak EGR, tak i SCR.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!