Bilanční zpráva společnosti Scania za leden – březen 2014

23 dubna 2014, 12:02

Přehled hospodaření společnosti Scania s komentářem Martina Lundstedta, prezidenta a generálního ředitele společnosti Scania.

"Zisk Scanie za první čtvrtletí činil SEK 2,257 m. Objem prodaných vozidel i služeb vzrostl, i když byl tento fakt částečně kompenzován slabšími kurzy měn na rozvíjejících se trzích. Celkový počet objednávek na nákladní vozidla byl v průběhu prvního čtvrtletí vyšší, než na začátku loňského roku. Negativní vliv na poptávku v Evropě způsobený nákupy posledních vozidel Euro 5 byl nižší, než se očekávalo a množství objednávek oproti původním předpokladům rostlo.

Ekonomická situace v Evropě se zlepšila, což společně s potřebou obměňovat vozový park znamená, že poptávkový trend je momentálně pozitivní. Scania posílila svou pozici na evropském trhu jak prostřednictvím zvýšení podílu na trhu, tak díky vedoucímu postavení v nabídce Euro 6, což potvrzují nezávislé testy odborných periodik. Objednávky v Latinské Americe se udržely na stejné úrovni jako v předchozích dvou čtvrtletích. V Asii se objem objednávek mírně zvýšil a výrazný růst zažila Scania v Rusku. V segmentu autobusů a autokarů objem objednávek vzrostl v Evropě, zatím co v Latinské Americe a Euroasii čísla klesala. Na poli průmyslových motorů se Scanii dařilo o něco lépe, než ve stejném období roku 2013, a to hlavně díky tomu, že Scania zahájila spolupráci na dodávkách motorů s dalším velkým OEM výrobcem. Scania rovněž pokračuje v dlouhodobém úsilí o zvýšení podílu na trhu v oblasti služeb, kde během prvního čtvrtletí vzrostly příjmy v místních měnách o 7 procent. Finanční služby vykázaly velmi dobré výsledky a platební schopnost zákazníků je taktéž dobrá.

Poptávka po vozidlech a službách tedy na začátku roku 2014 pokračuje v pozitivním trendu z předchozích období. Dobré jsou tak i vyhlídky do budoucna, kdy je cílem navýšení výrobní kapacity na 120.000 vozů ročně. Za účelem posílení konkurenceschopnosti bude Scania i nadále odvádět maximum při vývoji nových technologií a pokračovat bude i v rozšiřování prodejních a servisních kapacit na rozvíjejících se trzích."

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!