Nejlepší fotbalový klub světa jezdí dále s MAN

23 dubna 2014, 11:49

MAN prodloužil úspěšnou spolupráci s FC Bayern Mnichov až do roku 2016. Partnerství obsahuje výraznější nasazení týkající se jak profesionálních fotbalistů, tak i basketbalového týmu FC Bayern. Obě družstva jsou aktuálně v Německu ve svých soutěžích jasně na špici. Jako trojnásobný vítěz sezóny 2013 (klub vyhrál dvě hlavní domácí soutěže – ligovou a pohárovou plus titul v Lize mistrů) a vítěz Mistrovství světa ve fotbale klubů v roce 2013 je FC Bayern Mnichov aktuálně nejlepším fotbalovým klubem světa.

Současné partnerství – od roku 2008 ve fotbalu, od roku 2011 v basketbalu – zahrnuje kromě prvků propagace na stadionech Allianz Arena a Audi Dome především společné akce se sportovci, při kterých je důležitým cílem umožnit fanouškům zažít mýtus klubového autobusu.

„FC Bayern je vynikající klub s množstvím příznivců z celého světa. Klub ztělesňuje týmového ducha, tradici a úspěch, a hodí se tak perfektně k MAN“, říká Anders Nielsen, předseda představenstva MAN Truck & Bus AG. "Jsme hrdí na to, že úřadující trojnásobný šampión bude i v budoucnu za svými novými úspěchy jezdit naším prémiovým autobusem. Fotbal FC Bayern dokáže pohnout mnohými lidmi na celém světě. Stejně jako MAN.“

Karl-Heinz Rummenigge, předseda představenstva FC Bayern München AG, uvádí: „Máme radost z intenzivního partnerství s MAN. Obě značky představují nejvyšší kvalitu a zaujímají postavení na mezinárodní špičce. To bychom chtěli společně zdůraznit i v budoucnu. Pouze pokud budou naši hráči cestovat uvolněně a bezpečně, budou moci podávat nejlepší výkony i na trávníku.“

Těžištěm partnerství je týmový autobus, kterým jezdí profesionální fotbalisté FC Bayern na svoje zápasy. Na zakázku vyrobený 13,8metrový autobus MAN Lion’s Coach L Supreme o výkonu 480 k je vůz prvotřídní kvality, který má na palubě vše, po čem může zatoužit srdce fotbalisty. Interiér „Mia san mia“ poskytuje družstvu nejvyšší komfort, a tím i nejlepší předpoklady pro další upevnění své pozice jedničky.

MAN je prémiovým dodavatelem pro vrcholový sport na celém světě. Celkem 12 týmů německé fotbalové bundesligy jezdí s MAN. Kromě toho přepravují autobusy značek MAN a NEOPLAN četné špičkové kluby ke svým zápasům v Evropě a Latinské Americe – např. Paris Saint-Germain, AC Milan či FC Barcelona. S MAN cestují rovněž hvězdy z Brazílie – národní tým a 15 družstev brazilské první ligy používá autobusy MAN.

MAN ProfiDrive školení bezpečnosti pro fotbalové kluby
Kluby často svým autobusem za rok najezdí až 60.000 kilometrů. Zátěž řidičů je mimořádná: napjatý časový plán, dopravní situace, měnící se stav vozovky či stísněné příjezdy a odjezdy u stadionů – to vše si vyžaduje jejich plnou koncentraci. Aby svůj drahocenný náklad dovezli bezpečně do cíle, mohou se řidiči autobusů spolehnout nejen na nejmodernější bezpečnostní systémy, ale k tomu dostali od školicího týmu MAN ProfiDrive trénink v bezpečném zacházení s vozidly.

Řidiči autobusů klubů FC Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Hannover 96, Werder Bremen a TSG 1899 Hoffenheim se na podzim 2013 sjeli dohromady do severobavorského střediska bezpečné jízdy ADAC v Schlüsselfeldu, aby zde absolvovali trénink bezpečné jízdy MAN ProfiDrive. Během teoretické části je odborníci MAN informovali o jízdně fyzikálních vlastnostech vozidel a objasnili jim dynamiku jízdy. K tomu byli účastníci vyškoleni v zacházení s různými jízdními asistenčními systémy. Návazně všichni mohli získané znalosti otestovat okamžitě v praxi: na zkušební trati ADAC se řidiči učili ovládat autobus i v kritických jízdních situacích: vodotrysky, pneumatické překážky a nečekaně se objevující zdroje nebezpečí vyžadující rychlé reakce a správné ovládání vozidla.

„Důkladně znát své vozidlo a správně s ním zacházet v kritických situacích pomáhá zabránit dopravním nehodám. Přesně tyhle dovednosti vyučujeme na našich seminářích. Kluby se tak mohou spolehnout, že cestují nejen komfortně, ale i bezpečně“, vysvětluje Rolf Lechner, Head of International Training Bus u MAN ProfiDrive.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!