MAN: Další úspěšný rok v Rusku

3 dubna 2014, 11:29

MAN je po čtvrté číslem jedna na ruském trhu. Dvě stě šedesát nových odtahových vozidel MAN TGL pro Moskvu.

MAN je již po čtvrté za sebou jedničkou mezi výrobci těžkých nákladních vozidel pocházejícími z EU na ruském trhu. Dle statistiky, kterou vypracoval institut Evitos-Inform, vloni v Rusku zaregistrovali 29.300 nových dovežených nákladních vozidel s celkovou hmotností nad šest tun, z toho počtu bylo 6.435 vozidel značky MAN, to představuje tržní podíl 22% mezi dovozci.

Velkou mírou se na zmíněném odbytu podílejí komunální a speciální nákladní vozidla. A dobře rozjetý obchod pokračuje: například od února letošního roku nastupuje do služby 260 nových odtahových vozidel MAN TGL, které se budou v hlavním městě Ruska, v Moskvě, podílet na odtazích nelegálně zaparkovaných osobních automobilů způsobujících každodenní dopravní zácpy. Moskevským řidičům mnohdy trvá i několik hodin než se přepraví byť jen pár kilometrů do práce. Asistenci odtahových vozidel nezřídka potřebují též záchranné služby, policie nebo hasiči.

Hbitá vozidla MAN TGL s celkovou hmotností 12 t, maximálním výkonem motoru 180 k a s pneumaticky odpruženou zadní nápravou jsou vybavena hydraulickou rukou a jsou schopna odtáhnout automobil s hmotností až pět tun. Odtahová vozidla MAN TGL jsou pro takový typ práce a provozu ideální nejen do center měst, ale též pro zásahy na víceproudých tepnách v příměstských oblastech: s teleskopickým jeřábovým ramenem dosáhnou v horizontálním směru až do vzdálenosti deset metrů a dokáží tak vytáhnout „hříšníka“ i přes několik řad jiných vozidel.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!