Earth Hour: Scania plánuje významné úspory energie

3 dubna 2014, 10:41

Stejně jako minulý rok, také letos se Scania připojí k projektu Earth Hour. To znamená, že v sobotu 29. března od 20:30 do 21:30 vypne švédská společnost ve svých výrobních závodech všechna světla mimo nezbytně nutných. Loni tímto způsobem projevilo svou podporu ochraně životního prostředí více než 7.000 měst a obcí ve 154 zemích světa.

Samotná Scania si v této oblasti klade velice ambiciózní cíle. V roce 2010 započala společnost projekt, který by měl během deseti let dopomoci snížit spotřebu energie potřebnou k výrobě jednoho vozidla o 50%. A na polovinu by se měla snížit spotřeba elektřiny také v neprovozních časech, zejména v nočních hodinách. Spolu s těmito nesmělými plány si Scania také klade cíl výrazně snížit emise skleníkových plynů z dopravy spojené s výrobou vozidel.

Čísla z roku 2010 hovoří jasnou řečí. Na výrobu jednoho automobilu bylo spotřebováno 9.7 MWh s tím, že výrobní linky v tom roce opustilo 63.700 vozidel. A není žádným tajemstvím, že v roce 2020 Scania plánuje vyrobit až 120.000 vozidel. Jinými slovy, produkce se zdvojnásobí, zatímco spotřeba energie bude snížena na polovinu.

Úspora energie v sobě kombinuje snížený dopad na životní prostředí a zárověň významné úspory nákladů,” říká Stefan Palmgren, senior viceprezident pro výrobu hnacích ústrojí. ”Naše cíle jsou sice hodně ambiciózní, ale zároveň realistické a dosažitelné. Neobejde se to ale bez tvrdé práce při neustálém zvyšování efektivity výrobních procesů, což s sebou jako příznivý vedlejší účinek přinese úspory energie.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!