Tahač Scania s motorem Euro 6 získal německé environmentální ocenění

21 března 2014, 15:10

Scania nabízí ve třídě těžkých tahačů vozidlo s nejnižším dopadem na životní prostředí. Tak zní verdikt respektovaných německých magazínů VerkehrsRundschau a Trucker, které udělily vozidlu Scania G 410 prestižní ocenění Green Truck 2014.

Rekordně nízká spotřeba dosahující v průměru pouhých 23,29 l nafty na 100 km přinesla Scanii G 410 celkem 6.702 bodů a tím získal tento vůz s velkým náskokem první místo v žebříčku dopadu na životní prostředí.

Hodnocení je založeno především na dopadu na životní prostředí z pohledu spotřeby paliva a emisí výfukových plynů, které vozidlo produkuje. Rozsáhlé testy prováděly oba magazíny na velmi náročném úseku německé silniční sítě. "Z ocenění Green Truck máme ohromnou radost, zejména proto, že je to podruhé, co nákladní vozidlo Scania s motorem Euro 6 získalo toto prvenství," říká Christian Hottgenroth, obchodní ředitel Scanie pro Německo a Rakousko.

"Před dvěma lety jsme dosáhli našeho prvního vítězství v žebříčku Green Truck modelem Scania R 480 rovněž osazeným motorem Euro 6. A jsme opravdu hrdí, že s G 410 Euro 6 můžeme opět nabídnout těžký tahač s nejmenším dopadem na životní prostředí na trhu," dodává Hottgenroth. "Inženýři Scania měli nízkou spotřebu paliva, maximální provozuschopnost a snížený dopad na životní prostředí jako hlavní priority při práci na nejnovější generaci kamionů Scania řady Streamline. Pro většinu našich zákazníků šlo o aspekty – spolu s efektivností nákladů – naprosto nezbytné pro jejich činnost."

Emisní norma Euro 6 se stala povinností pro všechna nová vozidla v Evropě ode dne 31. prosince 2013. Scania zahájila prodej svých prvních Euro 6 vozidel již v roce 2011 a následně představila druhou generaci v roce 2013.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!