MAN: Bezpečnost v první řadě

6 března 2014, 9:12

Nouzový brzdný asistent EBA pro všechna nákladní vozidla MAN s motory emisní specifikace Euro VI.

Značka MAN zavedla do vybavení nákladních vozidel osazených nejmodernějšími motory plnícími exhalační normy dle předpisů Euro VI nový elektronický asistenční systém nouzového brzdění EBA.

Nový elektronický asistenční systém mají zákazníci značky MAN k dispozici daleko dříve než bude, dle nařízení EU 661/2009, platit zákonná povinnost vybavení tímto systémem pro vozidla první registrace.

Společnosti MAN Truck & Bus leží bezpečnost účastníků dopravního provozu na srdci. Pro své zákazníky, ale nejen pro ně, se snaží implementovat do konstrukce svých vozidel pravidelně to nejlepší a nejspolehlivější co se na trhu s elektronickými asistenčními systémy objevuje.

Naši odborníci a vývojoví pracovníci si velmi dobře uvědomují, že najetí nákladního vozidla na pevnou nebo přibližující se překážku je v důsledku vysoké hmotnosti vozu s nákladem často osudné.

Zhruba 32% všech nehod nákladních vozidel má právě tento charakter. Jedním z velmi efektivních řešení je využití automaticky zasahujícího brzdného systému, který může celou řadu takových nehod vyloučit nebo alespoň podstatně snížit jejich následky.

Dle seriózních předpokladů bude možno zhruba šest procent nehod tímto způsobem zcela eliminovat a podstatně větší podíl takových nehod z hlediska jejich následků výrazně snížit.

Systém nouzového brzdového asistentu EBA bude od podzimu roku 2015 zákonem předepsán pro všechna prvně registrovaná nákladní vozidla s celkovou hmotností nad osm tun. Výjimky budou tvořit vozidla kategorie N2 s celkovou hmotností do osmi tun, off-road vozidla, zvláštní vozidla, vozidla s více než třemi nápravami nebo bez vzduchového odpružení zadní nápravy.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!