Vozidla modelové řady MAN TGX posbírala ocenění také od čtenářů brazilských odborných časopisů

27 ledna 2014, 14:06

Za začátku nového roku si připomeňme úspěch, kterého těžká nákladní vozidla modelové řady MAN TGX dosáhla v rámci čtenářských anket na sklonku loňského roku v Brazílii. MAN TGX, vyrobený společností MAN Latin America v Brazílii, byl zvolen, čtenáři významných magazínů reflektujících dopravní průmysl, dvakrát „Vozem roku 2013“.

V listopadu roku 2013 dobyl titul AutoData Award model MAN TGX 28.440 6×2. Ocenění je jedním z nejprestižnějších svého druhu udělovaných každoročně v Brazílii. Navíc čtenáři magazínu Automotive Business zvolili modelovou řadu MAN TGX za nositele ocenění REI Award v kategorii „Heavy-duty Commercial 2013“ čili „těžká nákladní vozidla 2013“.

Premiéra na veletrhu Fenatran
Mezinárodní výstava Fenatran zaujímá nejvýznamnější místo v oboru v celé Jižní Americe. V kontinentální premiéře společnost MAN představila právě na tomto veletrhu třínápravový tahač TGX 29.480 6×4 se dvěma zadními hnanými nápravami. Těžký sedlový tahač určený pro dálkovou dopravu bude k dispozici zákazníkům od poloviny roku 2014 a stane se nejvýkonnějším vozidlem v nabídce společnosti MAN Latin America.

Těžká nákladní vozidla modelové řady MAN TGX jsou vyráběna společností MAN Latin America již od roku 2012 v továrně ve městě Resende. Po celou dobu jsou pravidelně optimalizována, aby splňovala zákaznické požadavky dopravních společností v Brazílii a celé Jižní Americe. Díky skvělým technologiím „Made in Germany“, vysoce výkonným motorům, jízdnímu komfortu a vysoké míře kvality jsou tato vozidla na trzích Jižní Ameriky velice ceněna.

Od svého uvedení na automobilové trhy Jižní Ameriky konsolidovala těžká nákladní vozidla MAN TGX nabídku značky v daném segmentu automobilového průmyslu. Intenzivní fáze testování předcházející uvedení na trh se velmi vyplatila a přináší cenné dividendy: během tříletého testování najezdila nákladní vozidla MAN TGX více než šest milionů kilometrů a strávila více než sto tisíc hodin v provozu za velmi těžkých podmínek. K adaptování vozidel na podmínky automobilového trhu Jižní Ameriky a specifických požadavků tamní dálkové dopravy bylo upraveno či změněno na 230 součástí, konstrukčních podskupin a uzlů.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!