Scania soutěž „Mladý evropský řidič kamionu 2014“ je odstartovaná

26 ledna 2014, 16:50

První etapa soutěže „Mladý evropský řidič kamionu 2014“ (Young European Truck Driver 2014) v České republice je zahájena. Scania Czech Republic tak opět hledá mladého českého řidiče kamionu roku 2014. Ten nejlepší, který se probojuje až do evropského finále ve Švédsku, může získat hlavní cenu – nový tahač Scania řady R.

Na prvním místě bezpečnost, na druhém zábava
Šestý ročník evropské části Scania soutěže o titul nejlepšího řidiče je součástí celosvětové soutěže, která se koná v 40 zemích po celém světě a pro rok 2014 plánuje počet 85 000 registrovaných účastníků. První ročník soutěže se konal v roce 2003 jako reakce na iniciativu Evropské komise zaměřenou na zvýšení povědomí o bezpečnosti silničního provozu, hospodárnost provozu a minimalizaci vlivu provozu nákladních vozidel na životní prostředí.

Mikael Person, produktový manažer a generální ředitel projektu Scania Driver Competitions říká: „Jsme přesvědčeni o tom, že soutěž má silný vliv na zručnost řidičů. Povědomí o bezpečnosti na silnicích se zvýšilo v zemích, kde se Scania soutěž organizuje.“ Jeho tvrzení potvrzují samotní řidiči, kteří v rozhovorech uvedli, že po účasti v soutěži jsou zkušenější a zručnější. 

Dalším faktem je také samotná účast v soutěži, která vzrostla z 18 000 účastníků v roce 2003 na plánovaných 85.000 v roce letošním. Nezvýšil se však jen počet zúčastněných řidičů – zvýšil se i zájem o soutěž ze strany sponzorů a organizací zaměřených na bezpečnost silničního provozu.

Henrik Henriksson, výkonný viceprezident pro prodej a marketing společnosti Scania říká: „Pro společnost Scania jsou zruční řidiči důležitým faktorem pro zajištění bezpečnosti silničního provozu, minimalizování vlivu silniční dopravy na životní prostředí a přispění k zefektivnění dopravního průmyslu. Každý v oblasti nákladní dopravy může v této oblasti přinést zlepšení. Scania tak činí organizováním tohoto rozsáhlého a náročného projektu“.

„Být dobrým řidičem znamená překonat každou překážku, zvládnout moment překvapení a zachovat si chladnou hlavu v těžkých stresových situacích“ říká Mikael Person. 

Ten nejlepší získá v evropském finále soutěže v září ve Švédsku hlavní cenu – nový tahač Scania řady R v hodnotě cca 100.000 EUR

YETD 2014 v České republice

Soutěž „Mladý evropský řidič kamionu 2014“ (Young European Truck Driver 2014) se v České republice koná už pošesté (od roku 2003). Do soutěže se může přihlásit každý, kdo je profesionálním řidičem nákladního vozidla jakékoli značky, občanem České republiky, je držitelem platné karty do digitálního tachografu a je narozen v roce 1979 a později (35 let a méně).

Kalendář

16.01.-15.04.2014 registrace účastníků on-line a absolvování teoretického testu prostřednictvím web stránky www.scania.cz/YETD
31.05.2014 české kvalifikační kolo
14.06.2014 moravské kvalifikační kolo
05.07.2014 české národní finále
12.-13.09.2014 evropské finále v Södertälje, Švédsko

V evropské části soutěže jsou globálními partnery Svaz mezinárodní silniční dopravy (IRU), Evropská komise a společnosti Michelin a Schmitz Cargobull. V České republice soutěž podporují partneři: Policejní prezidium – Ředitelství služby dopravní policie, BESIP, ČESMAD Bohemia, EWT – partner společnosti Schmitz Cargobull, Scania Insurance, BERNER. Hlavním mediálním partnerem je Český rozhlas1 Radiožurnál, mediálním partnerem časopisy Trucker a Truck Magazín.      

Více informací naleznete na www.scania.cz/YETD 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!