Elektrocentrály od společnosti Scania

8 prosince 2013, 16:33

Na letošním Mezinárodním veletrhu elektrotechniky, elektroniky a energetiky, který se konal v Dubaji, představila Scania, divize průmyslových motorů, kompletní řadu elektrocentrál s jmenovitým výkonem od 250 do 665 kVA jsou vybaveny motory s optimalizovanou spotřebou paliva a možností doplňkového systému recirkulace výfukových plynů (EGR).

Společnost Scania jako dlouholetý dodavatel vznětových motorů pro pohon zdrojů elektrické energie nyní přidává na seznam svých produktů i kompletní nabídku elektrocentrál. Agregáty s osvědčenou konstrukcí se dodávají ve více výkonových verzích a s originálními přídavnými prvky značky Scania, jako je chladič, ventilátor nebo čistič vzduchu.

"To znamená, že uživatelé se mohou opírat o plnou podporu celosvětové sítě společnosti Scania pro školení, servisní služby a náhradní díly," říká Mats Pauloff , technický ředitel aplikačního inženýrství výrobce motorů Scania Engines. "Elektrocentrály jsou vybaveny motory nejnovější řady a nabízejí pozoruhodnou spotřebu paliva."

Nové elektrocentrály nesou označení SG280 až SG600, přičemž číselný údaj odpovídá výkonu agregátu v pohotovostním režimu v kilovoltampérech (kVA). Výkonnostní rozpětí zabezpečují motory o objemu 9, 13 nebo 16 litrů. Největší 16litrový motor se dodává v konfiguraci V8 , zatímco jednotky s objemem 9 a 13 litrů jsou řadové motory s pěti nebo šesti válci. Do konce roku 2013 k nim přibude i vidlicový osmiválec s velmi vysokotlakým vstřikováním paliva systémem commonrail Scania XPI a jmenovitým výkonem 770 kVA.
Elektrocentrály lze využít pro výrobu elektrické energie v odlehlých oblastech, které jsou mimo dosah elektrické sítě, nebo v době nejvyšší špičky, kdy je třeba zajistit nepřetržitou dodávku elektrické energie.

Několik menších elektrocentrál poskytuje větší flexibilitu
Nabídka umožňuje volbu ze tří regulačních systémů, přičemž standardní je určen pro samostatné použití, zatímco nejmodernější alternativa umožňuje synchronizaci s dalšími elektrocentrálami. To odpovídá koncepci společnosti Scania zaměřené na výrobu elektrické energie na vyšší výkonnostní úrovni.

"Pokud chceme získat požadovaný výkon, je podle našeho názoru lepší a flexibilnější kombinace několik menších elektrocentrál v síti než využívání jedné velké," říká Pauloff. V případě nízké poptávky lze některé odstavit, a při zvýšené poptávce opět uvést do provozu. To umožňuje téměř optimální provoz motorů co do zatížení i otáček. To pak přispívá k lepší hospodárnosti a menší spotřebě paliva. Agregáty navíc disponují i volnou kapacitou, které lze využít pro údržbu.

Elektrocentrály Scania jsou k dispozici otevřené nebo kryté. Standardní nabídku tvoří soustavy s generátory MeccAlte, zatímco značka Stamford je volitelnou variantou.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!