MAN ve Zprávě TÜV z roku 2013 opět jasně v čele

22 října 2013, 22:16

Společnost MAN byla označena ve Zprávě TÜV, německé agentury technické inspekce, za rok 2013 o nákladních a užitkových vozidlech, jako výrobce, který má procentuálně nejvíce vozidel procházejících každoročními zkouškami technické způsobilosti bez problémů ve všech kategoriích stáří automobilů a tím vyniká nad svými konkurenty.

Vedoucí pozice značky MAN dále posiluje: 82% rok starých nákladních a užitkových vozidel nemá vůbec žádnou závadu (v roce 2012 to bylo 78%). V kategoriích starších vozidel rovněž prošlo nadprůměrně mnoho vozidel MAN bez jakýchkoliv technických problémů technickými prohlídkami. Podle Zprávy TÜV je důvodem této skutečnosti důkladně prověřená technologie a technika MAN. Doslova je ve Zprávě TÜV uvedeno, že: „motory, nápravy a podvozky MAN jsou velmi solidní, dokonale konstrukčně zpracované a vyrobené.“

V rámci všech kategorií stáří vozidel prošlo 65% nákladních vozidel MAN celkovou technickou inspekcí bez technických závad. Tato skutečnost dává značce MAN 3,5% náskok před vozidly všech ostatních značek.

Povinnou technickou prohlídkou ročních nákladních vozidel prošlo 95% vozidel MAN bez podstatných závad. V kategorii vozidel stáří pěti let je toto penzum rovno 82%. Značka MAN vykazuje také v této kategorii důsledně lepší výsledky než konkurenční výrobci.

Nejen spolehlivé, ale také dobře udržované
Kategorie těžkých nákladních vozidel vykazuje ve Zprávě TÜV skutečnost, že vozidla MAN jsou velmi dobře udržovaná – to je jasný signál pro operátory a majitele, že se vyplatí mít vozidla MAN ve své flotile. Ta mohou být provozována každý den, zatímco u vozů konkurenčních značek je třeba provádět servis mimo pořadí, protože jejich pravidelná údržba byla zanedbána. Závěry zprávy TÜV jasně ukazují, že servisní kontrakty jsou oprávněné a že se vyplatí.

Zpráva TÜV o nákladních a užitkových vozidlech je materiálem asociace Center technické inspekce TÜV a specializovaného německého nakladatelství Verkehrsrundschau, přinášejícím výsledky každoročních technických prohlídek nákladních a užitkových vozidel stáří jednoho až pěti let.

Zpráva TÜV je k dispozici (pouze v německém jazyce) na internetové adrese: www.verkehrsrundschau.de/tuev-report

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!