Šest mobilních požárních žebříků na podvozcích MAN pro spolkový stát Sasko-Anhaltsko

22 října 2013, 21:23

Hasičské sbory východoněmeckého spolkového státu Sasko-Anhaltsko získaly šest vozidel s otočnými hasičskými žebříky na podvozcích MAN TGM 15.290 s nástavbami značky Metz.

Dobrovolné hasičské sbory v městech a regionech Halberstadt, Jerichow, Klötze, Seehausen (Altmark), Vorharz a Zörbig začaly využívat půltucet požárních žebříků v létě roku 2013. Vozidla podobné konstrukce jsou postavená na podvozcích MAN TGM 15.290 4×2 BL s rozvorem náprav 4775 mm a s pneumatickým odpružením zadní nápravy: prostorné kabiny typu C se třemi sedadly poskytují posádkám dostatek místa. MAN TGM tak potvrdil svoji pověst ověřeného a osvědčeného základu pro stavbu speciálních požárních vozidel určených pro národní, ale též mezinárodní jednotky.

Smlouvu na dodávku mobilních hasičských žebříků získal výrobce hasičských nástaveb společnost Metz Aerials se svým modelem L32A. Šestidílný teleskopický žebřík s maximální délkou 31 metrů je charakterizován kloubovým ramenem, které umožňuje vysunout poslední segment také za hrany střech či zasahovat pod převisy. Záchranářský koš pojme až čtyři osoby, resp. zvládne maximální zatížení až 450 kg.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!