Společnost MAN bude hlavním sponzorem ocenění „Dieselova medaile 2013“

16 října 2013, 10:43

Společnost MAN Group bude hlavním sponzorem letošního ocenění „Dieselova medaile“, které zároveň oslavuje letos šedesát let od svého vzniku a je nejstarším německým oceněním svého druhu za technická zlepšení.

MAN a Rudolf Diesel, jehož jméno ocenění nese, se společně podíleli na budování historie techniky. Na začátku své skvělé kariéry vynálezce, se Rudolf Diesel dostal do úzkého kontaktu s Heinrichem von Buzem toho času generálním ředitelem firmy Maschinenfabrik Augsburg, která se později v roce 1908 stala společností M.A.N. Maschinenfabrik Augsburg-Nürnberg.

Od roku 1893 Rudolf Diesel vyvíjel svoji verzi vznětového motoru s vnitřním spalováním ve spolupráci s inženýry MAN z Augsburku. První prototyp Dieselova motoru se rozběhl 10.8.1893 a "Konečné vítězství" přišlo v roce 1897, kdy byl plně funkční dieselův motor představen specialistům z oboru.

"Dnes je více než 90% všeho zboží na světě přepravováno za pomoci výkonu vznětových motorů: například gigantickými kontejnerovými loděmi, nákladními vozidly či po železnici. To nám dokazuje jak unikátní vynález Rudolf Diesel učinil a jaké obrovské jsou jeho inovativní kapacity", říká Dr. Pachta-Reyhofen generální ředitel společnosti MAN SE. "Jsme hrdi na podporu, kterou můžeme poskytnout významnému ocenění "Diesel Medal" jež oslavuje vynálezce Rudolfa Diesela a zároveň představuje náš příspěvek k inovacím a jejich propagaci."

Dr. Heiner Pollert, předseda německého institutu pro vynálezy, Deutsches Institut für Erfindungwessen e. V., který ocenění „Diesel Medal“ uděluje, dodává: "Se společností MAN jsme se spojili v úsilí podpořit ocenění „Diesel Medal“ na celosvětové úrovni. Tato aktivita nám pomůže podpořit zájem o kreativní práci vynálezců a úspěšnou komerční aplikaci jejich práce."

Slavnostní předání ocenění „Diesel Medal 2013“ ve čtyřech kategoriích: "Nejlepší inovace", „Nejlepší zlepšení vedoucí k udržitelnému vývoji", „Nejlepší mediální komunikace" a "Nejlepší podpora inovacím" proběhne v Mnichově v Síni slávy v Deutsches Muzeum 29. 11. 2013 před pozvanými hosty z řad politiků, průmyslníků a zástupců médií stejně jako společenských reprezentantů. Více informací o nominantech všech čtyř kategorií můžete nalézt na adrese www.dieselmedalille.de

Ocenění „Dieselova medaile“
Ocenění „Diesel Medal“ je originální aktivitou syna Rudolfa Diesela, Eugena. Cena byla založena v roce 1953 a je nejstarším oceněním svého druhu v Německu. Je udělována německým institutem pro vynálezy (DIE e. V.). Dlouhý seznam jmen, která byla poctěna touto cenou dokládá její obrovský význam v segmentu intelektuální kreativity a komerčního úspěchu. Mezi nejznámější držitele ceny patří Wernher von Braun, Gotlob Baukrecht, Artur Fischer, Anton Kathrein, Sybill Storz, Viktor Dulger, Karl Schlecht, Friedheim Loh, laureát Nobelovy ceny Hermann Staudinger, Ernst Ruska a Manfred Eigen, stejně jako zakladatelé SAP Dietmar Hopp, Hasso Plattner a Karl E. Tschira.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!