Společnost MAN Latin America dodá 5200 vozidel Brazilské vládě

16 října 2013, 9:07

Další kontrakt na sto těžkých nákladních vozidel pro dopravní společnost v Rio Grande do Sul.

Společnost MAN Latin America byla vybrána jako dodavatel 1.747 nákladních vozidel a 2.603 autobusů, pro vládní instituce Odbor zemědělského rozvoje (MDA) a Odbor výuky, státu Sao Paulo (Seduc). Srpnová vojenská objednávka 860 automobilů navýšila celkový kontrakt na 5210 vozidel. Tyto kontrakty činí ze společnosti MAN Latin America největšího dodavatele užitkových a nákladních vozidel brazilské vlády.

Poslední čtvrtletí ukazuje, že největší prodejce nákladních a užitkových vozidel na brazilském trhu se orientuje též na zakázky ze soukromého sektoru. Jeden z nejnovějších kontraktů zní na dodávku sta těžkých nákladních vozů dopravní společnosti Gebardo Transporters, provozovateli největší flotily nákladních vozidel v Rio Grande do Sul.

Nicméně, největší poptávka po nákladních vozidlech a autobusech je stále ve veřejném sektoru. Vozidla objednávaná v rámci programu Growth Acceleration Program (PAC) – urychlení růstu – činí z vládních agentur klíčové zákazníky a výrazně stimulují růst trhu. Vozidla mají za úkol pomoci rozvoji země.

Vozidla objednaná brazilským Odborem zemědělského rozvoje (MDA) jsou osazená kontejnery nebo cisternami a budou sloužit k dopravě pitné vody a surovin potřebných pro údržbu zemědělských komunikací. Vozidla budou vydodána do čtrnácti brazilských států severního, severovýchodního, středozápadního a jihovýchodního regionu do dubna roku 2014.

Dva tisíce šest set tři „Volksbusů“ objednaných odborem Seduc bude sloužit jako školní autobusy v Sao Paulu.

Uvedení na trh
Státní zakázka bude prezentována společně s novými modely řady těžkých nákladních vozidel VW Constellation na veletrhu Fenatran, který proběhne od 28. 10. do 1. 11. 2013 v Sao Paulu.Řada těžkých nákladních vozidel VW Constellation bude rozšířena o nové modely 19.420, 25.420 a 26.420 s motorem o maximálním výkonu 420 k a automatickou převodovou skříní jako standardním vybavením.

Žádný jiný segment těžkých nákladních vozidel v Brazílii nezaznamenává v současnosti takový rozvoj jako právě výše zmíněný.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!