120 vozidel MAN TGS pro hlavní stavební projekt v Lagosu

16 října 2013, 7:41

Stavební společnost Chagoury Group objednala sklápěcí stavební soupravy pro developerský projekt EKO Atlantic City na nigerijském pobřeží.

V září dodala společnost MAN první část z objednávky sto dvaceti stavebních sklápěcích souprav s těžkými nákladními tahači modelové řady MAN TGS WW stavební společnosti Chagoury Group v nigerijském Lagosu.

Třínápravové tahače mají velkou světlou výšku a v kombinaci se sklápěcími stavebními návěsy Meiller disponují vozidla celkovou hmotností 40 t a 30 m3 nákladového prostoru. Tahače jsou vybaveny motory s maximálním výkonem 400 k optimalizovanými pro provoz na lokální palivo příslušné kvality.

Mezi rozhodující faktory při výběru vozidel hrály hlavní roli skutečnosti, že modely řady MAN TGS WW jsou velmi robustní konstrukce, vykazují nízkou spotřebu pohonných hmot a jsou osazeny motory se vstřikováním typu Common-Rail. Velmi podstatná byla též spokojenost se značkou MAN.

Podmínky za, kterých budou vozidla a soupravy svážet materiál z hornatých regionů Nigerie na atlantické pobřeží jsou extrémně složité.

Projekt EKO Atlantic je součástí rekultivačního schématu iniciovaného místním vládním zastoupením v Lagosu jako řešení ochrany pobřeží poloostrova Victoria před následky půdní eroze.

Uměle vytvořený ostrov o rozloze devíti kilometrů čtverečných vyroste blízko pobřeží nigerijského megacity Lagosu. Na ostrově je plánovaná výstavba národní finanční burzy. V blízké budoucnosti by se celý nový ostrov měl stát finančním centrem oblasti.

Údržbu včetně servisu zajistí flotile stavebních souprav místní dovozce vozidel MAN společnost SCOA Nigeria Plc., se sídlem v Lagosu a pobočkami v pěti dalších lokacích v Nigérii.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!