MAN pro bezpečnou fotbalovou bundesligu

2 října 2013, 18:18

MAN ProfiDrive školí řidiče klubových autobusů v bezpečném zacházení se svými vozidly.

V probíhající sezóně fotbalové bundesligy cestuje 13 klubů v týmových autobusech MAN či NEOPLAN. Kluby při tom autobusem za rok najezdí až 60.000 kilometrů. Zátěž řidičů je mimořádná: napjatý časový plán, dopravní situace, měnící se stav vozovky či stísněné příjezdy a odjezdy u stadionů – to vše si vyžaduje jejich plnou koncentraci. Aby svůj drahocenný náklad dovezli bezpečně do cíle, mohou se řidiči autobusů spolehnout nejenom na nejmodernější bezpečnostní systémy, ale k tomu dostanou od MAN ProfiDrive školení o bezpečném zacházení s vozidly.

Řidiči autobusů klubů FC Bayern Mnichov, Borussia Dortmund, VfL Wolfsburg, Hannover 96, Werder Bremen a TSG 1899 Hoffenheim se sjeli dohromady do severobavorského střediska bezpečné jízdy ADAC v Schlüsselfeldu, aby zde absolvovali trénink bezpečné jízdy MAN ProfiDrive. Během teoretické části je odborníci MAN informovali o jízdně fyzikálních vlastnostech vozidel a objasnili jim dynamiku jízdy. K tomu byli účastníci vyškoleni v zacházení s různými jízdními asistenčními systémy. Návazně všichni mohli získané znalosti otestovat okamžitě v praxi: na zkušební trati ADAC se řidiči učili ovládat autobus i v kritických jízdních situacích: vodotrysky, pneumatické překážky a nečekaně se objevující zdroje nebezpečí si vyžadují rychlé reakce a správné ovládání vozidla.

„Důkladně znát své vozidlo a správně s ním zacházet v kritických situacích pomáhá zabránit dopravním nehodám. Přesně tyhle dovednosti vyučujeme na našich seminářích. Kluby se tak mohou spolehnout, že cestují nejen komfortně, ale i bezpečně“, vysvětluje Rolf Lechner, Head of International Training Bus u MAN ProfiDrive.

Vedle bezpečnosti se mezi nejdůležitější vlastnosti klubových autobusů počítá komfort. Luxusně vybavená vozidla plní každé přání a poskytují vedle pohodlných sedadel v kůži s nastavitelnými opěrkami nohou, palubní kuchyně či plochých obrazovek s DVD přehrávačem také další příjemné prvky výbavy jako je satelitní TV či W-LAN připojení.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!