Dodávka autobusů MAN pro ČSAD BUS Uherské Hradiště

2 října 2013, 17:24

Dne 27.9.2013 slavnostně předali zástupci MAN Truck & Bus Czech Republic pět nových linkových autobusů MAN Lion´s Regio společnosti ČSAD BUS Uherské Hradiště. Významná zakázka vzešla z veřejné soutěže na dodávku pěti meziměstských autobusů v roce 2013, kterou společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště vypsala počátkem letošního května. V konkurenci dalších tří nabídek v ní nejlépe obstály autobusy společnosti MAN Truck & Bus Czech Republic, a to nejen díky svojí kvalitě a ceně, ale i díky rozsahu poprodejních služeb.

Společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště má jako svoji hlavní podnikatelskou aktivitu zajišťování pravidelné autobusové dopravy v regionu Uherskohradišťska s návazností na krajské město Zlín. V této oblasti budou nasazeny i nové autobusy MAN Lion´s Regio. Důležitou součástí portfolia služeb ČSAD BUS Uherské Hradiště je také provozování městské hromadné dopravy v Uherském Hradišti a dálkových linek do Brna a Prahy. Společnost vznikla v roce 2007 oddělením od firmy ČSAD Uherské Hradiště, která od té doby zajišťuje již jen kamionovou dopravu a servisní a další služby – mj. je servisním partnerem MAN. Vozový park ČSAD BUS Uherské Hradiště je tvořen 125 autobusy. V letošním roce společnost ČSAD BUS Uherské Hradiště již jeden autobus MAN odebrala – jednalo se o zájezdový autobus MAN Lion´s Coach řady EfficientLine.

Meziměstské autobusy MAN Lion’s Regio
Autobus MAN Lion’s Regio s výškou podlahy 860 mm a výškou vozidla 3,4 m je představitelem vysokopodlažního autobusu v rámci segmentu regionální linkové dopravy, který může být nasazen také na kratší příležitostné zájezdy např. během víkendu. Se sedadly zájezdového autobusu, kuchyňkou a toaletou je možné ho zcela přizpůsobit výletnímu využití. Protože se ve všední dny osvědčuje při nasazení na linkách a o víkendech jako autobus na zájezdy, je MAN Lion’s Regio s oblibou označován za „autobus, který umí vydělávat dvakrát“ nebo za „to nejlepší ze dvou různých světů“. Je vybaven výměnnou podestou a rovněž na přání zdvihacím zařízením pro invalidní vozíčky v oblasti zadního nástupu. Již osmkrát zvítězil ve čtenářské anketě německé vydavatelské skupiny „Nejlepší užitková vozidla“ v kategorii „meziměstské autobusy“. Moderní již vícekrát oceňovaný design v sobě slučuje díky hluboko usazeným bočním oknům prvky linkového autobusu i plnohodnotného zájezdového autobusu. Pocit velkorysého prostoru je vyvolán díky velkoplošnému bočnímu prosklení, velké výšce ke stání a objemným, volně přístupným prostorům pro odkládání zavazadel. MAN nabízí řadu Regio ve třech verzích. Dvě jsou dvounápravové: první o délce 12,25 m s 49 až 55 sedadly a druhá pod označením MAN Lion´s Regio C s délkou 13,01 m s maximálním počtem sedadel 59. Třínápravová verze MAN Lion’s Regio L měří 13,90 m a disponuje 57 až 63 místy k sezení. U podvozku se u Lion´s Regio jedná o plnohodnotný a robustní konstrukci zájezdových autobusů MAN. Zadní náprava je hypoidní, u třínápravové verze je doplněna o adhezně řízenou vlečenou nápravu.

Vozidlo pohánějí horizontálně vestavěné motory D 20 Common Rail o výkonu 320 či 360 k. S elektronicky řízeným filtrem pevných částic CRTec® mohou vyhovovat standardu EEV, což se cení zejména u regionální linkové dopravy. Nejsilnější motorizaci představuje 400 k silné provedení, které s bezúdržbovým katalyzátorem MAN PM-KAT® plní aktuálně platnou normu Euro 5. Všechny tři výkonové třídy je možné dodat i v provedení Euro 6, a to díky kombinaci technologie SCR, EGR a s použitím filtru pevných částic DPF/CRT.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!