Nová Scania Streamline míří do ZOŠI TRANS

11 září 2013, 21:52

9 nových Scanií Streamline bylo předáno společnosti ZOŠI TRANS. Jedná se tak o první velkou předávku nové řady Scania Streamline na území ČR. Vozidla Scania R 440 jsou navíc v provedení Ecolution.

Scania Streamline navazuje na původní řadu z roku 1991. Nové vozy Scania Streamline dosahují díky vytříbené aerodynamice a zdokonaleným výkonnostním režimům systému Scania Opticruise až 8% úspor paliva. Scania Streamline byla oficiálně představena světu v březnu tohoto roku a již po pár měsících je zařazována do vozových parků českých dopravců.

Scania Ecolution je program, v jehož rámci je při specifikaci kladen velký důraz na spotřebu vozidel. Specifikací však snaha o co nejmenší spotřebu nekončí. Důležitý je i propracovaný systém školení řidičů a využití moderního telematického systému Scania Fleet Management. To všechno je součástí programu Scania Ecolution.

9 předaných Scanií (v barvách DHL, pro které firma ZOŠI Trans jezdí) je poháněno 13-ti litrovým, řadovým šestiválcem o výkonu 440 koní v emisní normě EEV. V rámci Ecolution programu jsou vozidla vybavena speciálními aerodynamickými bočními plasty, střešními a bočními spoilery (včetně jejich prodloužení). Nechybí ani prediktivní tempomat Scania Active Prediction, který pomáhá řidič ušetřit palivo. Spolu s 9 vozidly Ecolution došlo i k předávce „královské“ Scanie R 550. Předání v sídle moravského dealera Scania v Brně se osobně účastnil jednatel společnosti ZOŠI TRANS, pan Marek Šimbera spolu se zástupci firmy. Za společnost Scania byli přítomni generální ředitel Scania CER Peter Hornig spolu s obchodním ředitelem Mariánem Černochem, marketingovým ředitelem Attilou Vendéghem, ředitelem moravského dealerství Scania, Petrem Cieslarem a fleetovým prodejcem pro Moravu, Jiřím Tomanem.

„Těchto 9 předaných vozidel doplnilo číslo celkově předaných Scanií pro naši firmu na 124, z nichž máme v současnosti v provozu 71. Myslím, že to je jasné vyjádření mé spokojenosti se Scanií. A to nejen s vozidly Scania, ale i servisem a s lidmi, se kterými ve Scanii jednám. Spojení nové řady Streamline a provedení Ecolution bylo to nejlepší, co jsme mohli nyní při obnově parku udělat.“ dodal Marek Šimbera, jednatel společnosti ZOŠI TRANS.

Společnosti ZOŠI TRANS
Společnost ZOŠI TRANS, s.r.o. (založená v roce 2003) je dlouholetým, stabilním a významným obchodním partnerem společnosti Scania Czech Republic s celkovým počtem dodaných vozidel přesahující hranici 120 ks vozidel. Kooperující společností je ZOŠI AGRO, s.r.o., která se zabývá zemědělstvím a je v některých komoditách největším pěstitelem v ČR a Evropě. V roce 2012 společnost vybudovala logistický areál v Nových Bránicích, kde se nachází sklady, servis nákladních vozidel a v neposlední řadě také sídlo společnosti.

„Jsem si jist, že se ZOŠI TRANS vydalo touto obnovou vozového parku dobrým směrem. Pevně věřím, že tato vozidla přinesou svým majitelům zisk, což je pro nás jedna z hlavních priorit“ říká Jiří Toman, prodejce klíčovým zákazníkům Scania.

Tisková zpráva Scania Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!