V rámci soutěže Formula Student Germany 2013 společnost MAN Truck & Bus podporuje nadějné techniky

6 září 2013, 16:45

Společnost MAN pomáhá v rámci mezinárodní konstruktérské soutěže čtyřem univerzitním týmům.

Na přelomu měsíců července a srpna letošního roku bojovalo 115 univerzitních týmů o vrcholné pocty na slavném německém okruhu Hockenheimring se závodními monoposty, které si jejich tvůrci sami navrhli a postavili. Technická univerzita v Mnichově, Mnichovská univerzita, Technologický institut v Karlsruhe a Univerzita aplikovaných věd George Simona Ohma z Norimberku měly v zápoleních podporu také od společnosti MAN: jako jediný sponzor z řad výrobců nákladních a užitkových vozidel každému týmu poskytl tahač řady TGX resp. vozidlo TGL, aby spolehlivě a efektivně přepravily závodní monoposty na všechny podniky série Formule Student v Evropě.

Budoucí inženýry při odborných pracích (soustružení, frézování dílců) i při stavbě vozidel podpořili instruktoři přímo z továren MAN, bac o více – při přípravě na vlastní závody si mohly týmy vyzkoušet své monoposty na testovacím okruhu MAN v Mnichově.

Zástupci společnosti MAN byli též členy poroty, která hodnotila koncepty a technické schopnosti účastníků. V prezentačním stánku na okruhu Hockenheimring vystavila společnost MAN závodní tahač MAN TR 1400 s motorem vlastní konstrukce o maximálním výkonu 1500 k, se kterým jezdec Fritz Kreutzpointer v roce 2001 vyhrál Mistrovství Evropy v závodech tahačů na okruzích FIA v kategorii Super Race Truck.

Formule Student Germany je mezinárodní soutěž technické konstrukce, která nabízí studentům vysokých škol možnost navrhnout, zkonstruovat, postavit a provozovat závodní monopost podle svých vlastních představ. Vrcholem soutěže jsou závody na Hockenheimringu, kde prototypy musí ukázat co dokáží z hlediska zrychlení, ovládání, spotřeby pohonných hmot, výšky provozních nákladů a odolnosti.

Kromě výsledků v závodech porota hodnotila také aplikovanou teorii konstrukce, výrobní náklady a dokonce též marketingový projekt jednotlivých týmů.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!