Velká zakázka ve Švýcarsku: 85 městských autobusů Euro 6 pro PostAuto AG

21 srpna 2013, 12:17

MAN Truck & Bus Schweiz AG obdržel zakázku na dodání celkem 85 městských autobusů v příštích dvou letech od společnosti PostAuto Schweiz AG. Zakázku tvoří standardní i kloubové nízkopodlažní autobusy typu MAN Lion’s City. První autobusy budou dodány během dubna 2014.

Městské autobusy MAN Lion´s City v provedení Euro 6 vyhovují od 1.1.2014 povinným emisním standardům a plní dosud nejnáročnější předpisy pro nasazení ve vnitřních částech měst při současně vysoké hospodárnosti. Pohon zajišťují šestiválcové dieselové common-rail motory o výkonu 320 k či 360 k. Autobusy jsou vybaveny klimatizací, rampou pro invalidní vozíčky a sedadly pro cestující s omezenou pohyblivostí. Topografii přizpůsobený management převodovky přispívá k úsporné jízdě. Během jízdy automaticky aktivuje nejefektivnější program řazení, a to podle aktuálního průběhu stoupání či klesání silnice.

Flotila autobusů společnosti PostAuto v současnosti zahrnuje 2.100 vozidel, z toho 560 je autobusů značek MAN a NEOPLAN. Rozhodujícím kritériem pro udělení zakázky společnosti MAN byla šíře spektra služeb, která PostAuto přesvědčila.

Společnost PostAuto obsluhuje síť linek o délce celkem 11.249 km a je tak lídrem v oblasti švýcarské osobní silniční dopravy. Denně přepravuje více než 350.000 lidí dojíždějících do zaměstnání i ostatních cestujících. Společnost se profiluje jako systémový vedoucí v hromadné autobusové dopravě a buduje svoje zastoupení ve švýcarských městech a aglomeracích, stejně jako v sousedících zemích.

„Jsme pyšní na to, že se PostAuto jako největší švýcarský autobusový dopravce s nejbohatší tradicí rozhodl pro vozy značky MAN. Jsme přesvědčeni, že tato zakázka přinese pozitivní efekt jak vlastní organizaci, tak švýcarskému autobusovému trhu“, uvedl Marcus Gossen, jednatel MAN Truck & Bus Schweiz.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!