MAN zveřejnil Příručku pro záchranáře o svých nákladních vozech a autobusech

31 července 2013, 19:46

Nehody se stávají. Záchranné složky dorazí na místo a stojí před úkolem šetrně a rychle vyprostit z vozidla řidiče, spolujezdce a z autobusu i cestující. Požárníci trénují postupy činností, přesto mají spousty otázek: Jak se dostat přes zablokované dveře k raněným? Kde je nejlepší nasadit hydraulické vyprošťovací přístroje? Jak funguje nastavování sedadel?

Odpovědi najdou ve dvou Příručkách pro záchranáře, jejichž autorem je MAN: jedna je pro nákladní vozidla a druhá pro autobusy. Příručky jsou k dispozici ke stažení v angličtině a němčině na internetu na adrese poprodejních služeb „MAN After Sales Portal“ – www.asp.mantruckandbus.com (pod záložkou Information / Service Documents). Pro přístup k dokumentům není nutná žádná registrace.

Příručky pro záchranáře se výborně hodí pro vzdělávání požárníků. Byly vytvořeny s odbornou podporou špičkových expertů na záchranářské práce během nehod z Weber Rescue Team.

Příručka pro záchranáře o nákladních vozidlech vysvětluje krok za krokem techniku záchrany osoby uvízlé v kabině řidiče. Schémata dávají záchranářům informace o ovládání sedadla či o pneumatickém odpružení.

Příručka pro záchranáře o autobusech objasňuje princip konstrukce jednotlivých modelů autobusů MAN či NEOPLAN. S pomocí výkresů dostávají záchranné složky informace o tom, kde se nachází oblouk chránící pasažéry při převrácení, zesílení přední partie vozu či prstencová žebra autobusu. Fotografie a grafiky názorně ukazují, jak mohou být zvenku odjištěny a rozevřeny dveře autobusu. Příručka mimo jiné také zmiňuje zvláštnosti autobusů s motory na CNG a s hybridním pohonem.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!