Autobusový dopravce TMB v Barceloně pořizuje 10 nových autobusů MAN Lion’s City Hybrid

31 července 2013, 16:54

Společnost MAN Truck & Bus Iberia obdržela od Transports Metropolitans de Barcelona (TMB) zakázku na 10 dalších hybridních městských autobusů. Nové autobusy MAN Lion´s City Hybrid budou dodány zákazníkovi do konce roku 2013. Barcelona se potom s 21 hybridními autobusy MAN stane městem s největší flotilou těchto vozidel.

Dvanáctimetrové autobusy jsou poháněny dvěma elektromotory, každý má výkon 75 kW. To umožňuje plynulé, tiché a bezemisní rozjíždění z klidového stavu s točivým momentem 3000 Nm. Elektrický pohon je zásobován energií ze dvou zdrojů: ultrakondenzátory na střeše ukládají energii získanou při brzdění a uplatňují ji znovu během rozjezdu. Dalším dodavatelem energie je dle potřeby pracující dieselový motor MAN-D08 se zdvihovým objemem 7 litrů a výkonem 250 k, který vyhovuje dobrovolnému emisnímu standardu EEV (Enhanced Environmentally Friendly Vehicle). Motor se automaticky vypíná, pokud není potřeba.

Miguel Angel Alonso, obchodní ředitel pro autobusy společnosti MAN Truck & Bus Iberia, k tomu uvedl: „Jsem velice potěšen důvěrou, kterou do nás opakovaně společnost TMB vložila. TMB nám udělila zakázku již druhý rok po sobě. Dokazuje tak, že vsází na hybridní technologii MAN, která dosahuje nejlepších výsledků nejenom v otázce spotřeby, ale i co se týká spolehlivosti, což je neméně důležité. Naše vozy se po několikaměsíčním nasazení osvědčují. TMB nám vyjadřuje dík prostřednictvím nové zakázky."

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!