Lucemburské dráhy CFL obnovují flotilu autobusů MAN

31 července 2013, 16:17

Dne 9. července 2013 předala společnost MAN v rámci celoevropské veřejné zakázky deset meziměstských autobusů typu Lion´s Regio C lucemburským drahám „Société Nationale des Chemins de Fer Luxembourgeois“ (CFL).

Vozidla budou nasazena na meziměstských linkách v oblasti Lucemburku a nahradí flotilu MAN, která zde u společnosti CFL byla v provozu od roku 2005.

Autobusy MAN Lion´s Regio C s délkou 13 metrů disponují 53 místy k sezení. Díky výšce podlahy 860 mm a výšce vozidla 3,4 m mohou být tyto vysokopodlažní autobusy používány i na kratší víkendové příležitostné cesty. Vysoký komfort pro cestující a příznivý poměr ceny a výkonu byly pro společnost CFL rozhodující faktory během výběru dodavatele. Celkový trh v Lucembursku v tomto segmentu dosahuje 80 vozidel ročně.

Horizontálně uložené motory MAN D20 Common Rail o výkonu 320 k vyhovují díky elektronicky řízenému filtru částic CRTec® emisnímu standardu EEV, což je dobré zejména pro linky v městských oblastech.

Lucemburské dráhy CFL, které byly založeny roku 1946, jsou odpovědné za organizaci národní a mezinárodní dopravy osob i zboží na železnici i na silnicích. V roce 2012 přepravila společnost CFL zhruba 20 milionů pasažérů a zaměstnávala více než 4.000 zaměstnanců.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!