Vozidla značky MAN pomáhala v boji se záplavami

26 června 2013, 9:31

Záchranářům, kteří byli zasaženi povodněmi v Německu, společnost MAN věnovala 30.000 Eur prostřednictvím fondu „Pomoc záchranářům“ bavorské krajinské asociace hasičských sborů LVF Bayern e V. Společnost MAN tak pomáhá v oblasti, která je úzce propojená s jejími vlastními aktivitami. Navíc jako jeden z vedoucích výrobců hasičských vozidel na německém trhu má dlouhé roky velmi blízké vztahy s hasiči.

Většina finančních sbírek se, pochopitelně, soustředí na lidi postižené povodněmi, ale často se zapomíná na celou řadu záchranářů, kteří mnohdy potřebují sami nějakou formu pomoci. Je tomu tak například i u hasičů z bavorských regionů Deggendorf a Passau. „Mnozí zde neúnavně bojovali proti řece, zatímco jejich vlastní domy se staly oběťmi povodní,“ říká manažer bavorského krajinského hasičského sboru Uwe Peetz a dodává: „jsem rád, že těmto našim kolegům můžeme teď podat pomocnou ruku.“

Povodně přímo ohrozily též společnost MAN. Továrna divize MAN Diesel & Turbo v Deggendorfu, která stojí na břehu Dunaje, se zaplavení ubránila jen zásluhou neúnavné práce zaměstnanců. Díky včasné přípravě a výjimečné oddanosti pracovníků zůstala fabrika ostrovem uprostřed potopy. Ředitel továrny Dr. Josef Drachs vyzdvihuje týmového ducha svých lidí: „Jen díky příkladné a neúnavné snaze zaměstnanců závodů v Deggendorfu se nám i při historicky nejvyšší hladině vody v Dunaji podařilo ochránit výrobní haly a udržet je v suchu.“

Zaměstnance, kterých se povodně přímo dotýkaly a nemohli proto přijít do práce protože museli odstraňovat škody způsobené na jejich majetku a domovech, společnost omluvila bez zbytečné byrokracie. Bez problému byly udělovány též dovolené, flexibilní pracovní doba nebo neplacené volno. „Za to, že hráze okolo výrobního závodu MAN Diesel & Turbo vydržely, vděčíme našim mimořádně oddaným zaměstnancům v Deggendorfu. Považujeme za povinnost a zodpovědnost naší společnosti pomoci právě těm pracovníkům, které povodně zasáhly,“ zdůraznil Jochen Schumm, vedoucí oddělení lidských zdrojů společnosti MAN SE a MAN Truck & Bus. Zaměstnancům postiženým katastrofou poskytuje firma například okamžitou finanční pomoc ve výši až 1500 Eur. Rada zaměstnanců též vyzvala všechny, kdo pracují ve společnosti MAN, aby věnovali finanční částku do veřejné sbírky na podporu obětí povodní v Německu.

Nejenom zaměstnanci společnosti MAN však pomáhali bojovat proti záplavám. Množství práce udělala též vozidla značky MAN: Německá federální agentura pro technickou pomoc THW i německá armáda při záchranných pracích používaly vozidla MAN s pohonem kol všech náprav, která mohou po dlouhou dobu pracovat ve vodě s hloubkou až 1,2 m. S jejich pomocí zprůchodňovali zaplavené cesty, odstraňovali tuny trosek a převáželi záchranářské týmy z místa na místo jejich nasazení. Německá Bundeswehr používá těžká nákladní vozidla MAN TGA na poskytnutí zdravotní pomoci obyvatelům. THW zase své záchranáře na místo nasazení převáží vozidly TGM 4×4. Až nejtěžší část likvidace škod po povodích skončí nastoupí do práce speciální vozidla, například MAN TGS 26.440, aby vyčistila kanály, aby se život ve městech dostal opět do normálních kolejí. Celkově je v nepřetržitém nasazení přibližně 3000 vozidel značky MAN: Od třicetiletých vozidel místních hasičských sborů až po moderní speciály, které jsou schopny naložit a převést i velké záchranné týmy THW.

Na snímcích z Deggendorfu ze 13. června 2013 jsou zachycena vozidla značky MAN při likvidaci následků katastrofální povodně.

Tisková zpráva MAN Truck & Bus Czech Republic s.r.o.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!